Moderné technológie vedia človeku pomôcť ale občas aj uškodiť. Len pred pár hodinami sme vydali správu o tom, ako bolo možné hacknúť fotoaparát a mikrofón na vašom iPhone. Ten ešte neobsahuje ochranu, akú má napríklad nový MacBook alebo iPad Pro 2020.

Nový iPad Pro vás ochráni pred odpočúvaním!

Inžinieri v Apple si dávajú veľmi záležať na tom, aby boli ich produkty čo najbezpečnejšie. Presne preto po novom zavádzajú technológiu, ktorá zabráni tomu, aby vás ktokoľvek odpočúval. Pokiaľ je váš iPad uzamknutý púzdrom, mikrofón sa automaticky odpojí. Je to vôbec prvý tablet od jablkovej spoločnosti, ktorý týmto disponuje. Po prvýkrát bola technológia použitá v roku 2018, pri MacBooku kde Apple zakomponovalo bezpečnostný čip, T2.

- Reklama -

Celé to funguje na princípe MFI príslušenstva. Tablet zamknete tak, že ho jednoducho „zatvoríte“. Pri tomto kroku však nezablokujete iba obrazovku ale fyzicky odpojíte mikrofón, vďaka čomu ku nemu nebude mať prístup žiadna iná aplikácia, škodlivý softvér alebo napríklad ani samotný systém iPadOS. Vývojári si evidentne uvedomujú to, že iPad sa používa naozaj všade a môže tu dôjsť k rôznemu druhu zneužívania osobných údajov.

Uvidíme, či sa Apple rozhodne podobnú technológiu využívať aj pri iných produktoch alebo ďalších modeloch iPadu. Nevieme si ju napríklad predstaviť pri takom iPhone, kde sa dá veľakrát zamknúť obrazovka aj počas telefonátu. V takomto prípade by bol používateľ ukrátený o dôležitú funkciu. Na druhej strane, iPhone môže teoreticky zbierať ešte citlivejšie dáta, ako iPad, keďže ho máme so sebou častejšie. Nechajme sa prekvapiť.

Apple A12Z je len premenovaný procesor A12X.
Nový iPad Pro vás ochráni pred odpočúvaním!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.