Po sprostredkovaní podpory Windows 10 pre Macy s čipom M1, má pre nás firma Parallel ďalšiu dobrú správu. Spoločnosť venujúca sa virtualizácii operačných systémov potvrdila, že na MacOS dorazí aj nedávno predstavený Windows 11.

Firma sa nechala počuť v tejto tematike a potvrdila, že robí všetko čo je v jej silách aby sa užívatelia dočkali systému Windows 11 na Macoch čo najskôr. Napriek tomu, že sa na prvý pohľad jedná o dva úplne odlišné svety, mnoho používateľov potrebuje mať prístup k obom operačným systémom, najlepšie na jednom zariadení.

- Reklama -

Parallels

Vzhľadom na to, že sa Windows 11 predstavil len nedávno, náš tím čaká na oficiálny prehľad všetkých noviniek, ktoré sú obsiahnuté v novom systéme. Hneď potom začneme študovať a implementovať zmeny tak, aby sme užívateľom priniesli plnú kompatibilitu systému,“ nechal sa počuť Nick Dobrovolskiy, hlavný technik podpory v Parallels.

Najnovšou verziou virtualizačnej funkcie je momentálne Parallels Desktop 16, ktorá je optimalizovaná pre MacOS Big Sur. Vo fáze príprav je aj testovanie softvéru na beta verzii MacOS Monterey, čo má v budúcnosti zabezpečiť plnú podporu pre nový port Windowsu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.