Ošiaľ spojený so spätným zavádzaní klasickej nožnicovej klávesnice do produktového portfólia spoločnosti Apple je obrovský. Používatelia tento krok vrelo vítajú a spoločnosť môže pokračovať ďalej. Začína sa hovoriť, že „motýlia“ klávesnica bude minulosťou aj pri obale Smart Keyboard Folio, ktorý bude určený pre iPad Pro 2020.

Nožnicová klávensica aj v obale pre iPad Pro 2020?

Na internete sa objavujú čerstvé informácie o tom, že Apple bude vo veľkom zavádzať späť klávesnice s klasickým nožnicovým systémom. Týkať sa to môže úplne všetkých produktov, do ktorých patria počítače Mac ale aj príslušenstvo dodávané k iPadu. Ako dnes prezradil DigiTimes, nožnicový systém sa môže vrátiť aj do Smart Keyboard Folio pre iPad Pro, ktorý bude vydaný v roku 2020.

- Reklama -

Správa vyvolala vo svete niekoľko nejasností. DigiTimes totižto napísalo, že ďalšia generácia iPadu môže obsahovať „nožnicovú, prepínaciu klávesnicu“. Na internete sa začalo riešiť to, či nebude náhodnou táto klávesnica priamo vstavaná k zariadeniz. Odpoveď je ale samozrejme nie.

V prvom rade iPad nie je určený primárne na písanie textov, takže ten kto klávesnicu nebude potrebovať by tento krok určite neocenil. V druhom rade ide o pomerne drahé príslušenstvo a Apple sa určite nebude chcieť vzdať teoretického profitu.

DigiTimes už verejnosť informovala, že celú správu aktualizuje a rozšíri zajtra. To by mohlo verejnosti trochu vylepšiť obzory o tom, čo môže od Apple očakávať. Na záver by sme ale dodali, že s touto informáciou mierne nesúhlasí analytik Ming-Chi Kuo, respektíve jeho správa z roku 2019. Ako sám uviedol, Smart Keyboard Folio by si mala udržať rovnaký dizajn až do roku 2021. Zo skúsenosti vieme, že predpovede, ktoré vydá Kuo sú zo zásady veľmi presné a príliš sa nemenia.

My len dodáme, že je otázne, či bude mať zmena technológie aj zásadný vplyv na to, ako bude obal s klávesnicov vyzerať. Pokiaľ nie, mohli by mať pravdu aj DigiTimes a aj renomovaný analytik.

Nechajme sa prekvapiť. Apple plánuje iPad Pro 2020 vydať už niekedy v marci po boku iPhonu SE 2. Obsahovať by mohol ako vôbec prvý technológiu 5G. Moc sa naň tešíme a budeme vás o ňom informovať. Privítali by ste tento systém naspäť aj vy?

Nožnicová klávensica aj v obale pre iPad Pro 2020?
Nožnicová klávensica aj v obale pre iPad Pro 2020? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.