Najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete vďačí za svoju aktuálnu popularitu predovšetkým iPhonu, ktorý dosahuje rok čo rok fantastické predaje. Ináč na tom nie je ani jeho posledná generácia, ktorá bola predstavená ešte v septembri 2021.

A aj keď odvtedy uplynula vcelku dlhá doba, iPhone 13 ešte stále nemusí byť v niektorých verziách dostupný. Platí to predovšetkým pre prevedenia „Pro“, ktoré sú drahšie a technologicky vyspelejšie. Spôsobuje to samozrejme vysoký záujem zo strany zákazníkov, ktorému nestíha sekundovať výroba.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo podľa tchajwanskej publikácie DigiTimes cupertinský gigant zvyšuje produkciu iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max o približne 10 miliónov kusov pre druhý kalendárny štvrťrok 2022 (ktorý počíta s mesiacmi apríl – jún). Očakáva totiž, že záujem zo strany zákazníkov bude aj v tomto neskoršom období jeho životného cyklu rásť.

V Číne opäť zúri COVID-19 a komplikuje výrobu 

Tim Cook v továrni Foxconn! - svetapple.sk

V tejto súvislosti sa však spomína aj pandémia COVID-19, ktorá aktuálne komplikuje výrobu nových zariadení v celej Číne. Podľa dostupných informácií spoločnosť Apple tento problém zatiaľ nijako výrazne nepociťuje, no ako iste viete, toto sa môže zo dňa na deň zmeniť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Každopádne by to ale v ideálnom prípade malo vyzerať tak, že keď zájdeme do obchodu, mali by sme z neho odchádzať s novým zariadením v ruke a nie len s potvrdením o objednávke. To je žiaľ v prípade posledných dvoch rokov každodenná realita, ktorej sa chce spoločnosť Apple postupne vyhýbať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here