Z nedávnej analýzy, o ktorú sa postarala spoločnosť Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) vyplýva, že modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sú v roku 2024 oveľa populárnejšie, ako dostupnejšie verzie. Zatiaľ čo menší model nakupovalo 22 % zákazníkov, ten väčší dokonca 23 % zákazníkov, vďaka čomu prémiové verzie získali dokopy až 45 % podiel z predaja všetkých aktuálne dostupných modelov iPhonu.

Hoci je pravda, že lacnejšie verzie iPhone 15 a iPhone 15 Plus boli z hľadiska recenzii mimoriadne vydarené a často chválené, u spotrebiteľov nemali taký silný ohlas. Zatiaľ čo štandardný model so 6,1″ uhlopriečkou si kúpilo 14 % ľudí, väčšie prevedenie so 6,7″ uhlopriečkou iba 9 %, čím spoločne dosiahli 23 % podiel na trhu.

Na základe týchto štatistík sa tiež podarilo zistiť, že minuloročná séria iPhone 14 mala silnejšie postavenie na trhu, nakoľko jej kombinovaný podiel dosiahol až 75 %, zatiaľ čo pri iPhone 15 to bolo „iba“ 68 %.

iPhone 15 popularita a predaje
Zdroj: CIRP (snímka obrazovky)

Ľudia chcú drahšie iPhony a vy to môžete využiť 

Spoločnosť CIRP zaznamenáva pokračujúci trend, v rámci ktorého lacnejšie iPhony strácajú podiel na trhu v prospech svojich drahších bračekov.

Základný model iPhone 15, ktorý bol ešte minulý rok extrémne populárny, teraz v preferenciách zákazníkov zaostáva za svojimi pokročilejšími súrodencami iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

A aj keď to možno neznie veľmi pozitívne, paradoxne je to situácia, ktorú teraz môžete využiť vo svoj prospech. iPhone 15 je totiž z hľadiska výbavy vydarený model, aký Apple dlhé roky nepredstavil. Má výkonné fotoaparáty, špičkový procesor A16 Bionic so 6 GB RAM, kvalitný displej s výrezom pre Dynamic Island a tiež USB-C.

Zatiaľ čo ako nový sa predával za 949 €, dnes ho viete po kliknutí na tento odkaz získať len za 714 €. To je skoro o 300 € menej, než koľko by ste zaplatili za verziu Pro.

Svoju pozornosť si však zaslúži aj väčšie prevedenie iPhone 15 Plus, ktoré má až 6,7″ displej. To sa v čase uvedenia na trh predávalo za 1 099 € a dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 908 €. V oboch prípadoch sú to smartfóny, ktoré spĺňajú drvivú väčšinu požiadaviek náročnejších spotrebiteľov. Tak prečo sa im vyhýbať, keď sa na nich dajú ušetriť stovky eur?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na svete sa objavilo prvé unboxing video iPhonu 11 Pro Max!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -