Na internete sa z času na čas objavia zaujímavé produkty, ktoré sa nikdy nedostali do predaja a namiesto toho mali byť zničené. To sa ale z nejakého dôvodu nepodarilo a my sa tak môžeme pozrieť na to, s akým dizajnom plánovalo Apple predstaviť svoj iPod Touch prvej generácie.

Objavil sa funkčný prototyp prvého iPodu Touch

Možno ste o tomto zariadení nikdy nepočuli, no v predaji je dodnes. iPod Touch je legenda, ktorá sa svetu po prvýkrát ukázala v roku 2007. Jednalo sa o akúsi alternatívu k prvému iPhonu, ktorý zdieľal veľmi podobný dizajn, rovnakú technologickú platformu a takisto aj operačný systém.

Základom boli jednoduché tvary, 3,5″ LCD displej, lesklé telo na zadnej strane či tlačidlo Home Button. Tento produkt vyzeral už v dobe uvedenia do predaja veľmi elegantne. Vďaka dnešnému úniku, ktorý sa dostal na svetlo sveta po 13 rokoch ale vieme, že to mohlo byť ešte lepšie…

Zábery nám ukazujú dizajn, ktorý je prakticky totožný s finálnou verziou. Rozdiel je však v použitých materiáloch. Autor záberov tvrdí, že zadná strana je vypracovaná v tej istej povrchovej úprave, akú dostal Mac Pro v roku 2013. Už na prvý pohľad je jasné, že to vyzerá prinajmenšom veľmi luxusne.

Ťažko v dnešnej dobe špekulovať o tom, prečo sa dizajnérsky tím na čele s Jonym Ivom rozhodol tak, ako sa napokon rozhodol. Dôležitú úlohu mohla zohrávať cena, kvalita a takisto aj odolnosť. Ako iste viete, Jet Black v podaní iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus bol mimoriadne náchylný na škrabance. Kto vie, v akom štádiu vývoja bol tento materiál v roku 2007. Dnes už o tom môžeme len polemizovať…

zdroj

Prečítajte si tiež  Sú vaše AirPods vhodné na výmenný program? To sa dozviete v tomto článku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.