Cena mobilných zariadení vystrelila globálne do astronomických výšin. Dnes je bežné, že za Samsung Galaxy S23 Ultra zaplatíte 1 110 € a za iPhone 14 Pro Max 1 100 €. Ešte pred pár rokmi to bolo niečo nepredstaviteľné.

Aj preto ľudia hľadajú všetky možné spôsoby, ako svoje mobilné zariadenia ochrániť pred škrabancami, odreninami či prasklinami. Využívajú na to rôzne druhy príslušenstva, ktoré nepodliehajú certifikácii výrobcov. A to je práve problém.

Spoločnosť Samsung zverejnila na svojom fóre varovanie pre zákazníkov, aby si dávali pozor na špeciálne krycie sklíčka s kovovým prstencom, ktoré chránia objektív mobilného zariadenia pred poškodením. Podľa výrobcu môžu narobiť viac škody ako osohu. Platí to aj pre iPhone.

Problémom sú ochranné sklíčka s kovovým prstencom na fotoaparátoch

Toto príslušenstvo si nekupujte
Zdroj: Samsung

Samsung vo svojej správe píše napríklad to, že krycie sklíčko sa môže poškodiť oveľa skôr ako ochranné sklo na objektíve, čo si používatelia môžu zameniť za poškodenie originálneho dielu. Aj preto často navštevujú servis no robia to úplne zbytočne.

Samsung tiež varuje pred tým, že vám takéto príslušenstvo môže poškodiť bočnú stranu fotoaparátu počas toho, ako ho budete odstraňovať. Mali by ste byť maximálne opatrní.

Problémom je aj vlhkosť či špina 

Toto príslušenstvo si nekupujte
Zdroj: Samsung

Samsung na svojom diskusnom fóre spomína, že pokiaľ nie je neoriginálne príslušenstvo dostatočne kvalitné, môže sa doň dostať vlhkosť či dokonca špina (prach, piesok, kovové piliny), čo určite nechcete.

Podľa Samsungu má tento druh príslušenstva negatívny vplyv na kvalitu záberov alebo zaostrovanie, ktoré nemusí byť dostatočné v dôsledku chyby rozpoznávania vzdialenosti.

Firma v neposlednom rade varuje aj pred problémami so zvukom

Toto príslušenstvo si nekupujte
Zdroj: Samsung

Nakoľko má každé zariadenie z modelovej rady Galaxy S23 / S23+ a S23 Ultra v spodnej časti fotoaparátu mikrofón, ktorý má pomáhať nie len pri nahrávaní videa ale aj pri bežnom telefonovaní, treba si dávať pozor, aby ho neprekrývali žiadne iné predmety.

To však môže robiť práve neoriginálne príslušenstvo, čo má za následok slabý alebo skreslený zvuk.

Dajte nám vedieť do komentára, či takýto „tuning“ používate na svojom mobilnom zariadení aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

A ak si chcete svoj iPhone dostatočne ochrániť a nechcete používať tento druh príslušenstva, skúste kvalitné silikónové puzdro od Loopi, ktoré má dodatočnú ochranu aj pre objektívy.

Na druhej strane, v minulosti sa objavili predpovede, že prvý AR / VR Headset bude takou revolúciou, že najneskôr do roku 2031 nahradí iPhone. Uvidíme teda či sa pochybnosti stretnú s realitou. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Konkurencia dobieha Apple s domácimi opravami svojich zariadení. Ponúknu ich minimálne dve známe značky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -