Najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete chystá ďalšiu revolúciu, ktorá sa bude týkať rozšírenej reality. Používatelia sa môžu tešiť na zariadenia, ktoré budú pripomínať okuliare a nahradia naše smartfóny či iné mobilné zariadenia.

Aj keď to znie možno trochu nepredstaviteľne, o 10 rokov môže ísť o každodennú realitu. Veď kto by v roku 2006 povedal, že mobilné telefóny budú o 15 rokov také komplexné ako sú dnes a nahradia aj mnohé iné zariadenia (napríklad digitálne fotoaparáty, prenosné herné konzoly, video prehrávače, MP3 prehrávače a mnohé ďalšie).

V súčasnosti sa viaceré technologické spoločnosti vrátane Apple začínajú sústrediť na rozšírenú realitu. A nie je to náhoda. Práve pomocou nej by sme mohli fungovať a komunikovať už o pár rokov na pravidelnej báze.

Taktiež poskytne rôzne zážitky či už v podobe hier alebo iných aktivít ako bonus, ktoré sa vo virtuálnom priestore budú dať vykonávať. Jej možnosti sú prakticky neobmedzené.

Spoločnosť Apple nemôže čakať na to, kým ju predbehne konkurencia 

Apple Glass koncept. Pozrite sa na víziu, ako by mohli vyzerať inteligentné okuliare.
Apple Glass koncept. Pozrite sa na víziu, ako by mohli vyzerať inteligentné okuliare.

A hoci je Apple najhodnotnejšia technologická firma na svete, uvedomuje si, že v súčasnosti nemôže zaváhať, pretože ju hravo predbehne konkurencia.

Ak sa pozrieme na najúspešnejší produkt z dielne cupertinského giganta, veľmi rýchlo zistíme, že je to iPhone. V rámci predajov tvorí asi polovicu tržieb a na svete ho má už 1 miliarda aktívnych používateľov. Spoliehať sa však len na jednu kartu nie je múdre a preto Apple investuje do vývoja rozšírenej reality miliardy dolárov ročne.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

A ako najnovšie uviedol analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 74,6 % – 177 únikov), samotná firma má plány, v ktorých majú inteligentné okuliare nahradiť iPhone najneskôr do roku 2031.

Očakáva sa, že na svete bude v danom čase 1 miliarda aktívnych AR zariadení od Apple, čo znamená, že budú mať podobný trhový podiel ako má dnes iPhone. A to je veru zaujímavý cieľ, čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.