Spoločnosť Apple je v súčasnosti najväčším producentom bezdrôtových slúchadiel na svete. So slúchadlami AirPods drží 35% podiel na trhu. Podľa analytikov sa toto číslo zvýši. Za všetkým stojí odstránenie EarPods z balenia iPhonu.

iPhone bez káblových slúchadiel

Technologický gigant zabil tri muchy jednou ranou. Vďaka odstráneniu príslušenstva z balenia iPhonu ho vnímame ako šetrnejšieho voči životnému prostrediu. Tak isto si zásadne znížil náklady pri výrobe a doprave. V neposlednom rade na tom celom kvalitne zarobí. Ľudia budú motivovaní ku kúpe bezdrôtových AirPods.

Používanie ekosystému od Apple je návykové. Súhlasí s tým 99% ľudí, ktorí vlastnia aspoň 2 či 3 produkty (napríklad Mac, iPhone a Apple Watch). AirPods sú ospevované snáď v každej jednej recenzii a my sa tomu ani nečudujeme. Sami ich v redakcii používame a môžeme potvrdiť, že fungujú absolútne prvotriedne.

Nejde tu ani tak o kvalitné prehrávanie hudby. To zvládnu všetky konkurenčné výrobky. Inžinieri ale dotiahli detaily, ako jednoduché párovanie, komunikovanie či ovládanie, na takú úroveň, že si to skrátka zamilujete. No a pokiaľ to nepoznáte, pretože ste používali káblové EarPods, po novom pravdepodobne zainvestujete do AirPods.

Zhodujú sa na tom viacerí analytici z celého sveta. Ľudia si už nebudú chcieť kupovať káblové slúchadlá. Žijeme v dobe bezdrôtovej. Nakoľko sme ich ale doposiaľ dostávali zadarmo, niektorí nepovažovali za potrebné zbytočne investovať do modernejšej technológie.

To, v akej miere ovplyvní vyššie uvedený krok predaje AirPods, zatiaľ nepoznáme. Určite ale môžeme očakávať desiatky miliónov kusov predaných slúchadiel v prospech jablkovej spoločnosti. Nechajme sa prekvapiť.

Nakoniec ešte jedna zaujímavá informácia. Posledné činy Applu budú pravdepodobne nasledovať aj ostatní výrobcovia spotrebnej elektroniky. Už teraz sa šepká o spoločnosti Samsung, ktorá plánuje vyradiť nabíjací adaptér z balenia niektorých produktov. Nechajme sa prekvapiť.

Pozrite si aktuálny cenník AirPods:

zdroj

Prečítajte si tiež  Pozri si všetky nové smajlíky v iOS 9.1!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.