Apple predáva desiatky elektronických produktov, ktoré musí v prípade poruchy skontrolovať. Slúžia na to unikátne diagnostické nástroje ukryté pred zrakmi verejnosti. Leaker Fudge sa postaral o veľmi zaujímavý únik. Ukázal nám zariadenie, určené na testovanie AirPods.

Diagnostika aj pre AirPods

Bezdrôtové slúchadlá AirPods sú vo svojej triede najpredávanejšie na svete. Ročne sa ich dostane ku zákazníkom niekoľko desiatok miliónov kusov. To samozrejme súvisí aj s určitým počtom „nepodarkov“. Akonáhle niekto prinesie AirPods na reklamáciu, automaticky putujú do servisu kde sa preverí ich stav.

Nakoľko ide o slúchadlá, často sa pri nich stretávame s nadmerným znečistením. Technici a predajcovia nedokážu posúdiť, či sú skutočne poškodené alebo len zanesené špinou.

Aj z toho dôvodu existuje špeciálny diagnostický nástroj, do ktorého sa AirPods jednoducho vložia a spustí sa špeciálny program. Ten vie behom niekoľkých sekúnd zistiť, kde sa stala chyba.

Nástroj pracuje s AirPods prvej a druhej generácie. Apple má pravdepodobne aj inú diagnostiku, určenú pre AirPods Pro. Tú sme však na fotografiách nevideli. Zaujímavé je, že zariadenie bolo s vysokou pravdepodobnosťou vyrobené pomocou 3D tlačiarne. Pokiaľ sa pozriete na fotografie v našej galérii, napovedá tomu štruktúra plastového povrchu.

AirPods patria medzi spoľahlivé zariadenia. Vyplýva to aj zo štatistiky. Drvivá väčšina „chorôb“ súvisí s nadmerným znečistením (či už slúchadla alebo nabíjacej krabičky). Medzi najčastejšie technické poruchy patrí „vypadávanie“ jedného slúchadla či nadmerné vybíjanie akumulátora. Mali ste niekedy problémy s AirPods? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pridať covidpass do iPhonu behom niekoľkých sekúnd
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here