Označiť ten najlepšie fotiaci smartfón na svete je veľmi náročné, pretože na trhu existujú zariadenia s rôznymi funkciami, technológiami a tiež nedostatkami. Žiaden výrobca skrátka nemá dokonalé riešenie a preto treba robiť pri hodnotení kompromisy. Experti z DxOMark majú systém, na základe ktorého vedia porovnávať kamery v smartfónoch tým najférovejším a najprofesionálnejším spôsobom.

V rámci tohto systému porovnávajú všetky možné aspekty fotografie a videa, ako napríklad schopnosti zachytávať zábery cez deň, alebo v noci, kvalitu bokeh efektu, optického alebo digitálneho priblíženia a tak ďalej.

iPhone 14 Pro aj Samsung Galaxy S23 Ultra sa zvykli umiestňovať v týchto testoch na vysokých priečkach. Jedno čínske zariadenie ich ale teraz zmietlo zo stola.

Ak si myslíte, že ide o smartfón od spoločností Xiaomi, Honor alebo Huawei, ktoré vedia v tomto smere prekvapiť, tak ste na omyle. To najlepšie fotiace mobilné zariadenie vyrába podľa DxOMark spoločnosť Oppo a konkrétne ide o najnovší model Find X6 Pro, ktorý sa však v súčasnosti v našich končinách nepredáva.

Oppo Find X6 Pro je najlepší fotomobil sveta

Oppo Find X6 Pro
Zdroj: Oppo

V náročnom teste získal smartfón až 153 bodov, čo je ďaleko viac, ako Apple iPhone 14 Pro so 146 bodmi a Samsung Galaxy S23 Ultra so 140 bodmi. Na druhom mieste sa za Oppo Find X6 Pro umiestnil Honor Magic 5 Pro so 152 bodmi.

Oppo Find X6 Pro ponúka tri obrovské snímače, ktoré sú schopné zachytávať mimoriadne detaily pri všetkých ohniskových vzdialenostiach.

Oppo Find X6 Pro
Zdroj: DxOMark

Zároveň tiež platí, že pri fotení vzniká minimum šumu aj v situáciách, keď Find X6 Pro vytiahnete z vrecka v zhoršenom svetelnom prostredí. Odborníci tiež kladne ohodnotili jeho stabilizáciu videa, ktorá dosiahla až 148 bodov, pričom doterajší rekord bol 149 bodov.

Našli sa aj negatíva 

DxOMark na svojom webe zdôrazňuje, že aj keď je samotné zariadenie veľmi dobré, zďaleka ho nemôžeme označiť za dokonalé. Podľa odborníkov je smartfón nedôsledný pri meraní expozície, čo sa prejavilo nie len pri fotkách ale aj videách. Môže za to väčší snímač.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Rovnako občas presýti tóny pleti pri fotografiách ľudí a v súčasnosti nemá k dispozícii žiaden náhľad fotografie nasnímanej v HDR, čo považujeme za dosť zbytočný softvérový nedostatok.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 má problémy vo výrobe: Chýbajú mu dôležité komponenty pre displej!

Na druhej strane však nejde o nič, čo by spoločnosť Oppo nemohla v budúcnosti vylepšiť, napríklad prostredníctvom softvérovej aktualizácie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -