Na trend každoročného predstavovania nových čipov v prípade iPhonov sme si už takpovediac zvykli. Podľa novej správy analytika Ming-Chi Kuo sa však tento scenár môže už čoskoro zmeniť. Podľa jeho slov, by mala spoločnosť Apple najnovší procesor A16 používať výhradne v modeloch Pro. Táto stratégia sa následne stane každoročným trendom v budúcich radoch iPhonov.

Prečítajte si tiež  Objavili sa presné ceny za iPhone 14. Toľkoto si priplatíme za jednotlivé verzie!

Podľa tejto zmeny by sa nového čipu A16 mali dočkať iba modely iPhone 14 Pro a Pro Max, pričom štandardné modely iPhone 14 a iPhone 14 Max zostanú vybavené čipom A15.

Ak by sa tento scenár naplnil, Apple by sa tak postaral o výraznejšie oddelenie štandardných iPhonov od prémiových Pro modelov. Zaujímavý je hlavne fatk, že naposledy spoločnosť Apple opätovne použila procesor predchádzajúcej generácie v pôvodnom iPhone a iPhone 3G, ktoré používali identické čipy ARM 11.

iPhone 14 Pro vo vode
Zdroj: RendersByShailesh & Unsplash – úprava redakcie notebookcheck

Druhým dôvodom môže byť pretrvávajúci nedostatok čipov a polovodičov. Apple by týmto krokom výrazne znížilo nápor v prípade vývoja a výroby nových čipov. Už vytvorené čipy a linky by sa tak mohli využívať o rok dlhšie. Hlavným faktorom je ale stratégia. Apple chce prehĺbiť rozdiely naprieč celou produktovou ponukou.

Pokiaľ ide o budúcoročný rad iPhone 15, táto stratégia vnáša trochu viac jasnosti do toho, ako sa budú jednotlivé modely odlišovať. Očakáva sa, že Apple bude naďalej ponúkať štyri modely v dvoch rôznych veľkostiach. Nový výrez na predné fotoaparáty, ktorý bude debutovať v tohtoročných Pro modeloch sa tak rozšíri na celý rad iPhone 15.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 má byť taký úspešný, že prekoná aj tohtoročný iPhone 13. Ľuďom nebude vadiť ani vyššia cena

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -