Na trend každoročného predstavovania nových čipov v prípade iPhonov sme si už takpovediac zvykli. Podľa novej správy analytika Ming-Chi Kuo sa však tento scenár môže už čoskoro zmeniť. Podľa jeho slov, by mala spoločnosť Apple najnovší procesor A16 používať výhradne v modeloch Pro. Táto stratégia sa následne stane každoročným trendom v budúcich radoch iPhonov.

Podľa tejto zmeny by sa nového čipu A16 mali dočkať iba modely iPhone 14 Pro a Pro Max, pričom štandardné modely iPhone 14 a iPhone 14 Max zostanú vybavené čipom A15.

- Reklama -

Ak by sa tento scenár naplnil, Apple by sa tak postaral o výraznejšie oddelenie štandardných iPhonov od prémiových Pro modelov. Zaujímavý je hlavne fatk, že naposledy spoločnosť Apple opätovne použila procesor predchádzajúcej generácie v pôvodnom iPhone a iPhone 3G, ktoré používali identické čipy ARM 11.

iPhone 14 Pro vo vode
Zdroj: RendersByShailesh & Unsplash – úprava redakcie notebookcheck

Druhým dôvodom môže byť pretrvávajúci nedostatok čipov a polovodičov. Apple by týmto krokom výrazne znížilo nápor v prípade vývoja a výroby nových čipov. Už vytvorené čipy a linky by sa tak mohli využívať o rok dlhšie. Hlavným faktorom je ale stratégia. Apple chce prehĺbiť rozdiely naprieč celou produktovou ponukou.

Pokiaľ ide o budúcoročný rad iPhone 15, táto stratégia vnáša trochu viac jasnosti do toho, ako sa budú jednotlivé modely odlišovať. Očakáva sa, že Apple bude naďalej ponúkať štyri modely v dvoch rôznych veľkostiach. Nový výrez na predné fotoaparáty, ktorý bude debutovať v tohtoročných Pro modeloch sa tak rozšíri na celý rad iPhone 15.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -