Servis Apple zariadení patrí dlhodobo medzi najdrahšie v porovnaní s konkurenciou. Oprava najnovšieho iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro nie je výnimkou. Spoločnosť Apple zverejnila oficiálne ceny. Pri niektorých úkonoch sa vám zatočí hlava…

Výmena displeja iPhone 12

Zobrazovacia jednotka má na iPhone 12 a iPhone 12 Pro novú povrchovú úpravu Ceramic Shield. Ako preukázali posledné testy, jej rozbitie je veľmi náročné, no určite nie nemožné. Pokiaľ sa vám to podarí, pripravte sa na drahú opravu.

Oficiálny cenník servisných úkonov (pre Rakúsko vrátane dopravy a DPH) počíta so sumou 311€. Za tieto peniaze získate originálny displej s robotou.

  • iPhone 12 – 311€
  • iPhone 12 Pro – 311€

Doplnené: Dôvodom takto vysokej čiastky je zaručená originalita náhradných dielov a celková náročnosť práce. Samozrejme, že v neautorizovanom servise bude táto suma nižšia, no to už počítajte s menej kvalitnými náhradami. Originály majú k dispozícii iba autorizované servisy.

Výmena zariadenia iPhone 12

V prípade väčšej nehody tu bude na výber štandardný výmenný program. Ak vám iPhone 12 spadne na zem a rozbijete napríklad zadnú a prednú časť súčasne, Apple vám vydá druhé zariadenie za cca polovičnú cenu.

V prípade štandardného modelu sa čiastka pohybuje na úrovni nového iPhonu SE 2. generácie. Pri iPhone 12 Pro je to cena podobná novému iPhonu XR! Radšej teda investujte do kvalitného ochranného púzdra a temperovaného sklíčka.

  • iPhone 12 – 477€
  • iPhone 12 Pro – 591€

Výmena batérie iPhone 12

Nakoniec niečo, čo vás môže stretnúť o pár rokov. iPhone 12 bude podporovať pravdepodobne aj iOS 18 či iOS 19. V priebehu času ale svoju službu vypovie akumulátor. Nejedná sa o žiaden finančne náročný zákrok. Apple vám poskytne originál aj s robotou za sumu 75€. To nám príde fér.

  • iPhone 12 – 75€
  • iPhone 12 Pro – 75€

Prečítajte si tiež  Zlé správy: Na reverzné nabíjanie v iPhone máme zatiaľ zabudnúť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.