Číňania sú neuveriteľné schopní a kreatívni. Nakoľko práve z tejto krajiny prichádza obrovské množstvo falošných produktov, výnimka v tomto smere neplatí ani pre iPhone od spoločnosti Apple. Aj keď technologický gigant z Cupertina predstavil iPhone 15 Pro Max len pred jedným mesiacom, na trhu si už dnes môžete kúpiť klon, ktorý je skoro 1:1 voči originálu.

YouTube kanál MJTech zverejnil video, na ktorom porovnáva práve originálny iPhone 15 Pro Max v prevedení Natural Titanium a jeho čínsku kópiu, ktorá vyzerá skoro rovnako. Všetko to pritom začína už pri balení, ktoré dokázali plagiátori vcelku hodnoverne odkopírovať. Je síce pravda, že na krabičkách sa nachádza niekoľko rozdielov no laické oko to prakticky nemá šancu spozorovať.

To isté platí aj potom, keď originálny a falošný iPhone vybalíte z krabice. Telefóny majú síce mierne odlišný odtieň, no ak nie sú postavené priamo vedľa seba, zrejme by ste to neboli povedali.

V Číne sa už dokonca naučili odkopírovať aj fotoaparáty, ktoré majú tmavšie sklíčko a tak pôsobia viac originálnym dojmom. Veľakrát mali tieto fake iPhony toto sklíčko úplne číre a presne z tohto dôvodu pôsobili veľmi nedôveryhodne.

Všetko prezrádza až displej a operačný systém 

Najväčší rozdiel potom prichádza po zapnutí oboch smartfónov. Kým na tom skutočnom je plnohodnotný operačný systém iOS, falošný iPhone sa spolieha na Android a nadstavbu, ktorá iOS len pripomína. Mnohé detaily pri prechádzaní používateľského rozhrania následne naznačujú, že tu niečo nie je v poriadku.

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na displej, ktorý ma na falošnom kúsku v spodnej časti zvláštnu bradu a zobrazenie samozrejme nie je také kvalitné ako na originálnom kúsku.

Suma sumárom, falošným iPhonom možno oklamete bežných ľudí na ulici, no ak ho dáte komukoľvek do ruky, pravdepodobne rýchlo spozoruje, že s ním niečo nie je v poriadku. Takéto zariadenia sa žiaľ vyrábajú predovšetkým na to, aby sa stali stredobodom podvodu.

Neexistujú prakticky žiadne logické dôvody, prečo si kúpiť „fejkový“ iPhone, keďže tieto zaradenia mávajú podstatne horšie hardvérové špecifikácie, ako ich bežní konkurenti s Androidom. Proti gustu, ale žiaden dišputát.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 17.0.3 je na ceste: Update opraví prehrievanie iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max
Môže ťa zaujímať
- Reklama -