Prémiová dvojica iPhonov 15 Pro a Pro Max čelí od svojho uvedenia na trh nepríjemnému problému. Množstvo používateľov sa sťažuje na nadpriemerné prehrievanie, ktoré robí smartfón v niektorých situáciách totálne nepoužiteľným. Zdá sa však, že spoločnosť Apple už čoskoro prinesie riešenie.

Gigant z Cupertina už onedlho vydá aktualizáciu iOS 17.0.3, ktorá softvérovo odstráni tento zásadný nedostatok. Ako sa zistilo, komplikácie s prehrievaním súvisia s čipom A17 Pro, ktorý sa v high-endových verziách nachádza. Ten je vyrábaný 3 nm procesom a ponúka neuveriteľný výkon CPU aj GPU. Akonáhle mu však človek zadá náročnejšie úlohy, z nepochopiteľných dôvodov ich nezvláda. Apple zákazníkov ubezpečil, že nejde o hardvérový, ale iba softvérový problém.

Spoločnosť Apple neuviedla žiadne podrobnosti o chybe, ktorú našla, no v jednom z vyhlásení uviedla, že aktualizáciou softvéru sa nezníži výkonnosť čipu A17 Pro.

V správe tiež uviedla, že problémy s prehrievaním nemajú nič spoločné s titánovým rámom iPhonu 15 Pro, takže sa jedná o softvérový problém.

Apple sa snaží odstrániť problém s prehrievaním iPhonu 15 Pro

Apple tiež hovorí, že na prehrievaní smartfónu sa môžu podieľať aj niektoré aplikácie ako napríklad Instagram, Uber alebo závodná hra Asphalt 9: Legends. Na vyriešení tohto problému spoločnosť spolupracuje s vývojármi týchto aplikácií.

Instagram už minulú stredu vydal aktualizovanú verziu aplikácie s opravou no zatiaľ nie je isté, či má update vplyv na tento problém.

iPhone 15 Pro prehrievanie
Zdroj: Android Authority

Rovnaká oprava by mala byť následne súčasťou systému iOS 17.1, ktorý je momentálne vo fáze beta testovania a jeho vydanie je plánované na koniec októbra. Zatiaľ nie je známe, kedy bude iOS 17.0.3 dostupný pre všetkých používateľov, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa tejto aktualizácie dočkáme už v najbližších dňoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro je kvôli prehrievaniu totálne nepoužiteľný: Apple to zrejme nemá ako opraviť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -