Ukazuje sa, že po tom, čo spoločnosť prestala predávať iPod Touch poslednej generácie, sa na trhu objavil klasický jav. Hodnota tohto zariadenia mierne vzrástla, avšak týka sa to iba modelov, ktoré sú úplne nové. Vrámci bazárového predaja zoženiete tieto multimediálne prehrávače stále veľmi lacno.

Podľa údajov o cenách od viac ako štyridsiatich amerických spoločností, zaoberajúcich sa opätovným predajom zariadení, klesla hodnota iPodov od svojho uvedenia na trh v priemere o 89 %. Rozsah sa dostal až na hranicu 98 %, avšak týka sa to iba príliš starých modelov v zlom stave, ktoré boli vyrobené v roku 2003. Hudobné prehrávače od Apple teda dnes nemajú takmer žiadnu hodnotu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Cenu si však ako tak držia aspoň iPody Touch šiestej (2015) a siedmej (2019) generácie s najvyššími úložiskami. Len tak pre predstavu, použitý 256 GB iPod Touch (7) v dobrom stave získate v USA za cenu na úrovni cca 100 $. Pokiaľ je však prehrávač v horšom stave a s nižším úložiskom, poväčšine sa predáva za cca 60 $.

Najväčšiu hodnotu majú najnovšie kúsky 

iPod TouchJedinú výnimku tvoria produkty, ktoré sú úplne nové a nerozbalené. V takomto prípade sa môže dokonca stať, že sú za ne ľudia ochotní zaplatiť viac v porovnaní s cenou, za akú ich predávala spoločnosť Apple. Ako však asi tušíte, takýchto iPodov na svete veľa nie je a rozdiel sa pohybuje len na úrovni 2,9 %.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Staršie modely z roku 2012 majú potom priemernú hodnotu len 28 dolárov a úplne najcennejším „starým“ kúskom je iPod Classic so 160 GB úložiskom, ktorý sa ešte stále predáva za 61 dolárov. Netreba sa tomu ale čudovať. Je to vcelku ikonický produkt.

Ak si teda chcete založiť zbierku s peknými kúskami, teraz je to z pohľadu cien to najlepšie možné obdobie. iPodov bude v budúcnosti v obehu čoraz menej a takisto môžeme predpokladať, že ich cena bude iba rásť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -