Pamätáme si ako by to bolo včera, keď spoločnosť Apple predstavila iPhone 6 a iPhone 6 Plus (2014), čo boli zariadenia nie len s revolučným dizajnom a nečakanou veľkosťou displeja ale aj perfektnými fotoaparátmi.

Od tej chvíle však už prešlo veľa času a na trhu s mobilnými zariadeniami sa toho mnoho zmenilo. Zatiaľ čo kedysi nám stačil jeden objektív, v súčasnosti má už aj štandardný iPhone 13 dva. Ak by ste si navše priplatili za verziu Pro, získali by ste tri objektívy a navyše aj LiDAR skener. Späť však k téme.

Redakcia magazínu Macrumors sa rozhodla urobiť skutočne zaujímavý test a zobrala doň zariadenia, ktoré ešte aj v roku 2021 vlastní množstvo používateľov.

Je síce pravda, že taký iPhone 6 už zrejme budeme hľadať len ťažšie, avšak iPhone 8 či iPhone 11 je stále populárny a dokonca aj úspešný v rámci predaja repasovaných produktov.

Fotoaparáty prešli dramatickým zlepšením 

Aký je teda rozdiel vo fotoaparátoch? Na to vám odpovedia nasledujúce fotografie a tiež video. Ako môžete vidieť sami, všetky čipy majú rozlíšenie 12 MP s výnimkou najstaršieho iPhonu 6, ktorý sa drží hodnoty 8 MP. Zmenili sa ale šošovky, režimy a taktiež procesory.

Novšie smartfóny vedia oveľa lepšie pracovať so svetlom a excelentné sú aj v tme, kedy sa dá aktivovať takzvaný „nočný režim“. Posledná generácia zariadenia sa tiež zdá sa zbavila nežiadúcich svetelných lúčov a hmly, ktoré do istej miery kazili zábery.

Prečítajte si tiež  Apple končí s výmenným programom základnej dosky pre iPhone 8

Napíšte nám do komentára, aký iPhone vlastníte a ako ste spokojní s kvalitou jeho fotoaparátu. Za nás Apple urobilo obrovský pokrok, ktorý je však ťažko viditeľný z generácie na generáciu, no ak sa na to pozrieme v rámci širšieho spektra produktov, nedá sa zaprieť…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -