Spoločnosť Apple ešte poriadne nezačala predávať ani iPhone 13 a iPhone 13 Pro a už teraz sa vo veľkom špekuluje nad tým, ako bude vyzerať nástupca s označením „štrnásť“.

Ako iste viete, Apple tieto produkty pripravuje približne tri roky dopredu. To, že už dnes poznáme dizajnový smer teda nie je nič prekvapivé.

- Reklama -

Všetko nám odkryl leaker Jon Prosser (presnosť 74,6 %) ešte pred tohtoročným septembrovým Apple eventom a teraz sa príležitosti chopil youtube kanál ConceptsiPhone, ktorý zverejnil vlastný koncept postavený na pôvodnom úniku.

Ako môžete vidieť sami, zariadenie bude mať stále elegantný tvar s plochými hranami a použije podobné materiály ako aktuálny iPhone 13. Veľké zmeny však budú viditeľné z každého uhla, nakoľko Apple mierne pozmení skladanie zariadenia.

Odkaz na iPhone 4

iPhone 14 a iPhone 14 Pro majú priniesť takzvaný „sendvičový“ dizajn, ktorým budú odkazovať na iPhone 4 a iPhone 4S z rokov 2010 a 2011. Pokiaľ sa na toto zariadenie pozriete z boku, ľahko zistíte, že okrem stredového rámu vidíte aj predné či zadné sklo.

Vzadu sa potom zachová (minimálne pri verziách Pro) trojica šošoviek fotoaparátov, no tie by už nemuseli vystupovať do priestoru tak ako dnes, ale mohli by byť lepšie zakomponované vo vnútri šasi. Zariadenie bude vďaka tomu po vizuálnej stránke čistejšie.

Prečítajte si tiež  Face ID pod displejom v iPhone 14? Je to veľmi reálne, no zatiaľ nie hotové

Poslednou veľkou zmenou má prejsť opäť notch, ktorý tu už nebude prítomný a nahradí ho iba malý výrez pre prednú kameru. A ak si myslíte, že na miesto Face ID budeme používať Touch ID, tak ste na omyle. Biometrické senzory sa majú skrývať priamo pod displejom.

Pozrite si koncept na videu nižšie a napíšte nám do komentára, ako sa vám páči. Brali by ste takýto iPhone 14 alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.