Pokiaľ poznáte YouTube kanál TechRax, asi viete aký obsah vytvára. Poväčšine ide o nezmyselné testy, v ktorých tento ničiteľ používa absurdné metódy. Funguje to! Ľudia si radi pozerajú ako sa poškodia iPhony napríklad tekutým dusíkom. Dnes však prichádza asi prvé užtočné video. To hovorí „používajte obal na nových iPhonoch“.

Používajte obal na nových iPhonoch.

TechRax sa rozhodol, že urobí užitočný používateľský test. Dosť nečakané. Jeho doterajšie portfólio na YouTube vypovedá, že rád robí dosť neužitočné testy. Späť však k téme. Podľa nás ale aj podľa autora videa by ste na svojom novom iPhone 11 Pro (ale určite aj modeli 11) mali nosiť ochranné púzdro. Apple síce svoje novinky promuje ako „nezničiteľné“, v drop testoch obstáli celkom dobre ale čo sa týka tohto videa, uvidíte ako rýchlo môže prísť k „nešťastiu“. Pri bežnom používaní sú podmienky iné ako tie, ktoré sú simulované v laboratóriách.

- Reklama -

TechRax zobral svoj zariadenie do prevádzky, kde si objednal jedlo/nápoj z auta. Keď si chcel uplatniť kupón (alebo povedzme zaplatiť), natiahol ruku k okienku. Čo sa ale v takomto prípade môže stať? Nakoľko sa pri tejto činnosti nemusíte úplne sústrediť, telefón vám ľahko môže vypadnúť z ruky priamo na asfalt, ktorý sa nachádza na ceste. Výsledok by nemusel byť taký katastrofálny ale video hovorí niečo iné. Na ňom môžete nádherne vidieť ako dokáže zafungovať náhoda. Už po prvom páde nájdete na zariadení prasklinu. Navyše sa nachádza na dosť nevhodnom mieste. Neschytal to síce displej a dokonca ani zadná strana ale jedna z trojice šošoviek fotoaparátov, čo je veru škoda.

Ak si kupujete zariadenie práve kvôli špičkovej kamere a potom ju takýmto spôsobom rozbijete, zamrzí vás to. Ďalšie testy dopadli celkom dobre. Autorovi videa sa napokon podarilo to, čo chcel dosiahnuť už na začiatku. Rozbil aj displej. Na druhú stranu to ale chvíľu trvalo a iPhone si musel prejsť niekoľkými dosť „brutálnymi“ testami. Tak či onak, náhoda je blbec. Ak už raz máte telefón za skoro (alebo vyše) 1000€, púzdro je úplná nutnosť, ktorú by ste mali riešiť. Používate ho alebo si radšej vychutnávate čistý dizajn a nevadí vám riziko z poškodenia?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.