Prešlo dlhých osem rokov od chvíle, kedy spoločnosť Apple predstavila svoj vlastný „malý tablet“. Pôvodný iPad mini poskytoval na rozdiel od konkurencie trochu väčší, až 7,9″ displej. Jeho dizajn sa od roku 2012 prakticky nezmenil. Prvú verziu vám už v autorizovanom servise neopravia.

Pôvodný iPad mini je už zastaralým produktom

Jablková spoločnosť zaradila iPad mini 1. generácie na zoznam zastaralých produktov. Znamená to, že pokiaľ budete mať s týmto tabletom nejaký problém, v autorizovanom servise vám už nepomôžu. Netreba sa tomu ale čudovať. Predaj tohto zariadenia skončil pred siedmymi rokmi.

V tom čase ho nahradila druhá generácia s kvalitnejším Retina displejom. V ponuke sa držala pomerne dlho a to až do roku 2015. Vtedy ju nahradil iPad mini 3, neskôr iPad mini 4 a v súčasnosti si môžete zakúpiť iPad mini 5.

Hoci si „drobec“ prešiel dlhú cestu, jeho dizajn sa za 8 rokov (od predstavenia) prakticky nezmenil. Nové sú tu iba detaily ako tlačidlo Home Button s technológiou Touch ID a podobne… Apple sa vždy sústredilo predovšetkým na hardvér a komponenty, ktoré boli použité vo vnútri tohto tabletu.

Prvý iPad mini poskytoval používateľom procesor Apple A5 s 512mb RAM (dnes je to pre porovnanie A12 Bionic a 3GB RAM). Najvyššia pamäťová verzia mala k dispozícií 64GB úložisko. Každý kto s ním mal tú česť určite potvrdí, že vzhľadom na jeho rozmery bol perfektným spoločníkom pri práci, doma alebo na cestách.

Nejedná sa pritom o jediný produkt, ktorému dnešným dňom končí oficiálna podpora. Apple zaradilo na „čierny zoznam“ aj iMac s 21,5″ displejom, ktorý pochádza z roku 2011. Aké máte skúsenosti s iPadom mini vy?

Prečítajte si tiež  Základný iPad s moderným dizajnom kúpite v zľave. Je to dobrá kúpa?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.