Povedzme si na rovinu, že v niektorých veciach je jednoducho konkurencia trochu ďalej, ako spoločnosť Apple. Pomocou vybraných smartfónov s Anodroidom môžete odomykať vozidlá už dlhšiu dobu. iPhone príde s touto novinkou až v iOS 14. Dnes poznáme meno prvej automobilky, ktorá by mala funkciu podporovať.

Poznáme prvú automobilku, ktorej vozidlá bude možné odomykať iPhonom!

Redakcii 9to5mac sa podarilo získať nové informácie, ktoré sa týkajú technológie CarKey. Nachádza sa síce už aj v iOS 13.4, avšak momentálne je dostupná len v podobe kódu a nie, ako samostatná funkcia pre používateľov. Dôvod je samozrejme pochopiteľný. Apple na novinke stále pracuje a pravdepodobne ju teraz vo veľkom testuje.

Je doslova nutnosťou, aby bolo v tomto prípade fungovanie spoľahlivé. Auto predsa len nie je lacná záležitosť a odomykanie/zamykanie musí prebiehať maximálne bezpečne. Tak isto tu môžu byť prítomné aj iné funkcie (napríklad štart motora na diaľku a podobne), ktoré zatiaľ nepoznáme a treba ich vyskúšať.

V nedávno uniknutom kóde iOS 14, sa podarilo objaviť zmienky o prvej automobilke, ktorej vozidlá bude možné odomykať s iPhonom. Je ňou nemecké BMW! Práve táto značka už podporuje odomykanie pomocou smartfónu s Androidom a evidentne chce byť medzi prvými, pri ktorých to bude fungovať aj so smartfónom od Apple.

CarPlay v BMW bude stáť 80$ ročne. Je to prvé predplatné za túto službu vôbec. - svetapple.sk
BMW X5 M50D – svetapple.sk

Ešte spomenieme paradox, že hoci svoje BMW s Androidom odomknete, službu Andorid Auto tu bude hľadať iba márne. Automobilka ponúka len CarPlay. Zákazníci iných smartfónov, ako tých od Apple, si teda musia vystačiť s vstavaným infotainmentom (ktorý je samozrejme perfektný). Fanúšikovia Applu si čokosoro prídu „plnohodnotne na svoje“.

Ak vás to celé zaujalo, nová služba sa bude vzťahovať len na nové vozidlá, alebo modely, ktoré odomykanie telefónom podporujú už dnes. V súčasnosti majú vozidlá podporu poslednej verzie CarKey 2.0. Nedávno bolo ale avizované, že sa pripravuje aj verzia 3.0. Nechajme sa teda prekvapiť. Na to, aby ste sa do auta dostali nebudete musieť mať iPhone v ruke. Postačia vám dokonca aj Apple Watch! Tak čo, tešíte sa?

Poznáme prvú automobilku, ktorej vozidlá bude možné odomykať iPhonom!
Poznáme prvú automobilku, ktorej vozidlá bude možné odomykať iPhonom!
Prečítajte si tiež  Recenzia: Blackie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.