V čase, kedy spoločnosť Apple predstavovala úplne nový iPhone 15, ktorým opäť potešila tisíce fanúšikov po celom svete, Európska únia tvrdo pracovala na tom, aby sa na jej území nemohol predávať iPhone 12 z roku 2020. Toto zariadenie má vraj problém, ktorý môže ohroziť zdravie používateľov.

Ako informuje 9to5mac, francúzski experti z Agence Nationale des Fréquences (ANFR) zistili, že dnes už trojročný smartfón, ktorý je aj v našich končinách stále veľmi populárny, prekračuje zákonom stanovené limity týkajúce sa rádioaktívneho žiarenia. Ako dopĺňa agentúra Reuters, ku podobnému verdiktu dospeli aj spotrebiteľské skupiny v krajinách ako Nemecko či Španielsko.

Francúzi však v rámci tejto kauzy zašli až tak ďaleko, že požadovali úplne zastavenie predaja iPhonu 12 v krajine, pričom zdôraznili, že ak im spoločnosť Apple a predajcovia zariadenia nevyhovejú, tento produkt môže byť stiahnutý z trhu!

Spoločnosť Apple reagovala. iPhone 12 vraj nemá žiaden problém s nadmerným žiarením

iPhone 12
Zdroj: YouTube / Digital Amusers

Na celú vec už samozrejme reagovala aj spoločnosť Apple, ktorá vyjadrila jasný nesúhlas s tvrdením, že by jej iPhone 12 z roku 2020 mal problémy s nadmerným rádioaktívnym vyžarovaním. Zariadenie malo byť v čase vydania na trh riadne certifikované ako vyhovujúce globálnym normám v oblasti žiarenia.

Technologický gigant z Cupertina navyše francúzskej agentúre poskytol výsledky zo svojich vlastných laboratórií, ktoré ešte doplnil o výsledky laboratórií tretích strán. Tie dokazujú, že telefón pracuje v súlade s normami a žiadne pochybenia tým pádom nie sú namieste.

Ako to teda bude pokračovať ďalej? Francúzske regulačné orgány uviedli, že spoločnosť Apple by mohla problém vyriešiť pomocou aktualizácie softvéru. Pokiaľ to firma bude ignorovať, reálne môže dôjsť ku stiahnutiu obľúbeného iPhonu 12 z trhu.

Je zvláštne, že sa na problém prišlo až teraz 

Samotný problém nám príde trochu zvláštny a sme zvedaví, ako to celé napokon dopadne. Pokiaľ by totiž išlo o nový iPhone 15 alebo aspoň iPhone 14, nebolo by na tom nič zvláštne. Prečo však úrady zistili, že má iPhone 12 problém práve teraz, tri roky po jeho premiére? Na rozlúsknutie tejto kauzy si budeme musieť počkať.

Do pozornosti však dávame, že zariadenie si stále môžete kúpiť napríklad na Slovensku, pričom ide napriek vyššiemu veku o obľúbenú voľbu zákazníkov. Môže za to najmä výkonný hardvér, ktorý má iPhone 12 na palube. Kým doteraz sa oficiálne predával za 799 €, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od cca 580 €. Otázne však je, či je tento smartfón skutočne bezpečný.

Prečítajte si tiež  Cena za PlayStation 5 klesla na neuveriteľne nízku úroveň. Kedysi nedostupnú konzolu kúpite za super cenu spolu s hrou God Of War Ragnarok

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -