Pokiaľ by ste sa niekedy chceli vrhnúť na tvorbu podcastov, mali by ste vedieť, že dôležitá je v tomto prípade aj postprodukcia. Kto by bol povedal, že na tento účel môže celkom dobre slúžiť iPad Pro spolu so stylusom Apple Pencil. Dnes sa môžete pozrieť na to, ako s týmito nástrojmi pracuje profesionál.

Pozrite sa ako sa dá editovať podcast pomocou Apple Pencil a iPadu Pro!

Ak si myslíte, že dať podcast dokopy je jednoduché, ste na omyle. V skutočnosti sa jedná o veľmi náročnú činnosť, ktorá si vyžaduje čas a trpezlivosť. Môžete ju vykonávať na počítači s pomocou rôznych profesionálnych programov, ako napríklad Logic Pro. Ako však ukazuje dnešné video, v prípade, že vlastníte iPad Pro a ceruzku Apple Pencil, existuje ešte jedna oveľa príjemnejšia cesta.

O nové video sa postaral konkrétne Jason Snell. Divákom na youtube ukázal, ako vyzerá tvorba podcastu v jeho podaní. V tomto prípade sa jedna konkrétne o podcast „The Incomparable“ a nevyužíva pri ňom nič iné, ako iPad Pro, ceruzku Apple Pencil a appku Ferrite Recording Studio. Tá podľa jeho vlastných slov obsahuje všetky potrebné nástroje na to, aby bol výsledok dostatočne kvalitný. Nechýba tu teda nič, čo by bolo k dispozícii napríklad na Macu a to je výhoda.

Samotná aplikácia je v tomto prípade zadarmo a obsahuje dva in-app nákupy na Pro verziu. Nakoľko sa s ňou ale pracuje veľmi pohodlne, evidentne to stojí za to. Výhodou je tiež to, že podporuje rôzne gestá, takže sa s ňou dá pracovať naozaj rýchlo. Ak to navyše skombinujete s presnosťou, ktorú vám pri edite dáva ostrý hrot Apple Pencil, je to naozaj výborná kombinácia. Do komentára nám nezabudnite napísať, na čo využívate iPad Pro pri práci vy?

Pozrite sa ako sa dá editovať podcast pomocou Apple Pencil a iPadu Pro!
Pozrite sa ako sa dá editovať podcast pomocou Apple Pencil a iPadu Pro!
Prečítajte si tiež  Tim Cook chcel Jobsovi darovať časť svojej pečene!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.