Nové iPhony prinášajú vylepšený fotoaparát a nehovoríme o druhej šošovke ale o špeciálnom nočnom režime, vďaka ktorému sú zábery za zhoršených svetelných podmienok podstatne kvalitnejšie. Pozrite sa na test nočného režimu nového iPhonu 11/11 Pro.

Pozrite sa na test nočného režimu nového iPhonu 11/11 Pro.

Funkcia, s ktorou Apple prichádza podľa nášho názoru až trochu neskoro ohúrila asi všetkých na Keynote. Fotenie v noci má predsa len svoje čaro a blesk nemusí byť vždy riešením za zhoršených svetelných podmienok.

- Reklama -

Oveľa radšej fotia ľudia bez neho, to však doteraz nebolo celkom možné, nakoľko záber ostal celý čierny. Jablková spoločnosť to ale vyriešila a teraz sa môžete pozrieť na prvý obrázok v reálnom svete, ktorý bol zachytený práve na iPhone 11 Pro Max. Používateľ zároveň odfotil rovnaký obrázok na iPhone XS Max a porovnal ich vedľa seba. Rozdiel je pôsobivý.

Pozrite sa na test nočného režimu nového iPhonu 11:11 Pro. Skutočne to funfuje - svetapple.sk
Pozrite sa na test nočného režimu nového iPhonu 11:11 Pro. Skutočne to funfuje – svetapple.sk

Už na Keynote sme mohli vidieť porovnanie

No a hoci už na Keynote Apple niekoľkými zábermi demonštrovalo to ako vyzerá fotenie v tomto režime, treba tu podotknúť, že firma na tieto fotografie najala profesionálnych fotografov a každá fotka si určite vyžadovala celé hodiny príprav. To nie je úplne dobrý príklad ak máte demonštrovať niečo, čo bude fungovať na „laické“ bežné fotenie. Ideálny príklad môže priniesť až skutočný používateľský test a ten je tu ešte skôr ako Apple začalo s predajom nového iPhonu.

Majiteľ spoločnosti a obchodu Coco Rocha na svojom Twitter účte zdieľal dva zábery vedľa seba. Demonštroval pri tom nočný režim na iPhone 11 Pro Max a klasický režim na iPhone XS Max. Rozdiel je skutočne obrovský a s trochou citu by mohla táto fotka vyzerať skutočne pôsobivo. To čo teda Apple ukazovalo na svojej konferencii vôbec nebolo ďaleko od reality a je veľmi pravdepodobné, že zábery z tohto režimu budú na vysokej úrovni.

Ak sa pýtate jednu otázku, ako je vlastne možné, že tieto zábery vznikli, odpoveď je, že nevieme. Autor vo svojom Tweete píše, že sa ho nemáme pýtať ako sa mu dostal do rúk nový iPhone 11 Pro Max. Vzhľadom ale na to, že zariadenie je už predstavené, možno mu ho požičal povedzme zamestnanec spoločnosti Apple, ktorý ho testuje.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.