Služby spoločnosti Apple sa spolu so všetkými výhodami presúvajú aj do automobilového sveta. Nehovoríme teraz o technológii CarPlay, ktorá je absolútne špičková.

Reč je o streamovacej platforme Apple Music, ktorej priestorový zvuk dostáva natívnu podporu vo vozidlách značky Mercedes-Benz.

Zo začiatku nepôjde o všetky modely, ale len verzie EQS, EQS SUV, EQE, S-Class a Mercedes-Maybach. To, či sa Spatial Audio neskôr rozšíri aj ďalej je momentálne neznáme.

Vozidlá Mercedes-Bent dostávajú natívnu podporu pre priestorový zvuk vo vstavanej aplikácii Apple Music (súčasť systému MBUX)
Zdroj: Mercedes / Apple (úprava redakcie)

Každopádne treba myslieť na to, že aj keď bude vlastniť jedno z vyššie uvedených áut, stále to neznamená, že si užijete podporu služby priestorového zvuku.

Má to totiž jednu podmienku, ktorá je pomerne drahá. Milovníkom hudby, ale prekážať nebude, pretože dodatočný príplatok určite zahrnuli do konfigurácie svojho vozidla. Súvisí s audio-systémom.

Príplatok aj za osemtisíc eur

Spatial Audio bude dostupné len v tom prípade, že si kúpite audio-systém Burmester 3D alebo 4D. Cena za tento príplatok sa napríklad v Mercedese triedy S môže vyšplhať aj na sumu 8 000 €. Za lacnejšiu alternatívu, ale zaplatíte zhruba tretinu.

Netreba pri tom zabúdať, že Mercedes a Apple spolupracujú už od minulého roka, nakoľko systém MBUX ponúka natívnu podporu Apple Music. Priestorový zvuk má byť ďalším krokom, v rámci ktorého sa snaží Mercedes ponúknuť niečo viac svojim zákazníkom.

V praxi by mal priniesť pohlcujúci zážitok z počúvania hudby vďaka zvuku, ktorý znie tak, akoby sa hudba nachádzala všade vo vašom okolí. V spojení s jedným z najprémiovejších audio-systémov na trhu môže ísť o zaujímavú kombináciu a slasť pre uši.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Pomalé nabíjanie mobilu. Čo ho spôsobuje a ako tento problém vyriešiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.