Spoločnosť Apple nedávno predstavila svoj nový iPad 10. generácie, ktorý sa od svojho predchodcu nelíši len dizajnom ale aj cenou. Tá žiaľ narástla o viac ako 150 €, za čo by už človek očakával kus solídneho produktu. Ako sa však ukazuje, za 579 € dostane zákazník len zariadenie s veľmi biednou konštrukciou. Nerobíme si srandu.

Presvedčil sa o tom aj youtuber JerryRigEverything, ktorý si vzal nový iPad 10. generácie na paškál, aby zistil, ako kvalitne je vyrobený. Vo výsledku však prichádza sklamanie, ktoré je doplnené tým, že tablet sa dá relatívne ľahko zlomiť. Dôvodom je slabá konštrukcia a tri magnetické body na boku pre pripojenie klávesnice. Práve v týchto miestach iPad podľahol silným rukám. iPad 10. generácie kúpite za najnižšiu cenu na Slovensku tu.

Nie je to však jeho jediná slabá stránka. Tou ďalšou je displej, ktorý za 579 € nie je laminovaný. Áno, čítate správne. Ak si kúpite takto drahý tablet, medzi LCD panelom a dotykovou plochou budete cítiť prebytočný priestor, nakoľko tieto dve plochy nie sú spojené špeciálnym lepidlom tak, ako na iných iPadoch.

Iste, má to svoje výhody, ako napríklad jednoduchší servis v prípade rozbitia dotykovej plochy, no stále ide o riešenie, ktoré bolo populárne pred desiatimi rokmi. Nie dnes.

Nie je to až tak zlé, ako to vyzerá 

Nový iPad 10. generácie od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Aby sme však ale iba nekritizovali, základný iPad 10. generácie má aspoň priemernú odolnosť voči škrabancom a na to, aby ste poškodili jeho hliníkovú povrchovú úpravu potrebujete skutočne ostrý predmet.

Ani to zlomenie by nebol až taký problém, ak sa k nemu budete správať s rešpektom. Niekedy však aj ľudská nedbalosť spôsoby škody, ktoré vás potom mrzia.

Veď predstavte si, že si svoj iPad necháte v cestovnej taške a keď ho vyberiete, celý je ohnutý alebo v horšom prípade zlomený. S týmto by Apple malo niečo robiť. Pozrite sa, kde kúpiť iPad 10. generácie za najlepšiu cenu na Slovensku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto sú špekulácie o druhej generácií Apple Watch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -