Už o niekoľko mesiacov sa dočkáme obdobia, kedy plánuje Apple roztočiť svoj kolotoč predstavovania nových zariadení. Kľúčovou konferenciou sa stane jesenná prezentácia, na ktorej sa predstaví modelový rad iPhone 15 a nové verzie hodiniek Apple Watch.

Posledné roky sa stalo zvykom, že okrem telefónov a hodiniek sa na Keynote ukázali aj iné produkty. V roku 2023 by však mal byť celý event o čosi chudobnejší. Upozornil na to známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Koncom tohto roka by sme sa však zo strany kalifornského giganta mohli dočkať predstavenia aspoň desiatich nových produktov naprieč všetkými kategóriami. V talóne nebudú chýbať ani zástupcovia počítačov Mac, iPadov či príslušenstva.

V septembri len skromnejšia zostava 

Hlavnou hviezdou programu sa stane nový iPhone 15, ktorý sľubuje oveľa väčšie medzigeneračné zmeny a novinky, ako v prípade súčasnej generácie.

Ako už iste viete, celý modelový rad iPhone 15 zavedie zásadnú zmenu, po ktorej používatelia jablkových telefónov volajú už dlhé roky. Bude ňou prechod z konektora Lightning na univerzálny štandard USB-C.

iPhone 15 Pro v oranžovej farbe
Zdroj: Gizmochina

Okrem toho prinesie iPhone 15 aj nový čip A17 Bionic, ultratenké rámčeky okolo displeja a v prípade 15 Pro Max verzie aj teleskopický objektív.

Prémiové modely iPhone 15 Pro a 15 Pro Max by mali mať naviac prispôsobiteľné akčné tlačidlo, ktoré bude podobné, ako to v Apple Watch Ultra.

Ďalšou „štandardkou“ by mali byť nové modely Apple Watch Series 9, ktoré by však mal doplniť aj prémiový model Apple Watch Ultra 2. Apple by pri nich mohlo poprvýkrát použiť technológiu 3D tlače, o čom sme vás informovali v tomto článku. Ďalšie podrobnosti ale v tejto chvíli nepoznáme. Zmeny budú zrejme iba veľmi „opatrné“.

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube / David Manning / Brian Tong (úprava redakcie)

Ako sme už naznačili vyššie, do konca roka by sme mali vidieť okrem septembrovej konferencie ešte aspoň jedno väčšie podujatie. To bude s najväčšou pravdepodobnosťou venované počítačom Mac a iPadom.

Môžeme sa tak tešiť na nové MacBooky ale aj na očakávaný stolový iMac, ktorý na svojho nástupcu čaká už viac ako dva roky.

Reklama
Reklama

Na ktoré Apple zariadenie sa tešíte najviac vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 príde v novom farebnom vyhotovení. Potešia sa z neho najmä dámy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -