Koncepty od fanúšikov spoločnosti Apple tu máme na dennom poriadku. Niektoré sú reálne a ukazujú budúce zariadenia skoro v 100% podobe, iné sú zase trošku sci-fi ale zase možnou inšpiráciou, ktorým smerom by sa tento priemysel mohol uberať. Dnes si môžete pozrieť presne takýto iPhone 12 Pro. Určite nie je reálny ale jeho displej je minimálne veľmi zaujímavý.

iPhone 12 Pro s displejom na celej prednej strane.

Apple sa vždy snažilo do svojich iPhonov zakomponovať kvalitné displeje. Tie mu poväčšine dodávala spoločnosť Samsung Display. Tá je vo svete absolútnou jednotkou vo výrobe týchto komponentov.

- Reklama -

Niektoré experimenty môžeme vidieť aj práve na produktoch od Samsungu. Spomeňme napríklad zaoblené displeje. Tie presahovali cez bočnú hranu. Vyzerá to naozaj efektne. Otázne potom ostáva, ako sa takýto zaoblený displej používa v praxi.

Dnešný koncept ráta presne s takýmto displejom. Povedzme si ale na rovinu, že v tomto prípade ide o tak trochu „extrémne“ prevedenie. Displej zahŕňa komplet celý rám zariadenia a presahuje až do zadnej časti. Takéto niečo popravde v prevedení ako to môžeme vidieť na videu ani nevyzerá dobre. Ak by sa to ale raz pretavilo do reality, nemuselo by to byť až také márne. Minimálne nie v minimalistickom poňímaní, ktoré poznáme zo spoločnosti Apple.

Šialená cenovka za takýto iPhone

Tak ako už je zvykom, šialené technológie si doslova pýtajú šialené ceny. Pri Apple sme zvyknutí na to, že musíte priplatiť za kvalitu viac. v prípade takéhoto iPhonu by to bolo ale ešte omnoho viac.

Displej patrí medzi najdrahšie komponenty vôbec. Predstavte si koľko by musela stáť výroba toho, ktorý je vidieť na videu. Neboli by to desiatky ale možno stovky dolárov. Treba tiež pripomenú, že Apple na ňom musí tiež zarobiť. Cena by teda veľmi výrazným spôsobom narástla.

iphone 12 pro
Pozrite si ďalší koncept iPhonu 12 Pro s displejom na celej prednej strane.

Samozrejme by tu jednoduchá určite ani výroba. Samotný komponent by bolo asi veľmi náročné zložiť dokopy. Je možné, že práve displej by v takomto prípade tvoril akési šasi zariadenia a do neho by sa umiestňovali všetky technológie. Dnes je to naopak.

Odolnosť…

Kameňom úrazu podobnej technológie nemusí byť cena. Predsa len vieme, že fanúšikovia spoločnosti Apple sú ochotní zaplatiť prakticky čokoľvek. Mohla by to byť práve technológia. Je jedno z čoho bude displej vyrobený. Vždy sa bude jednať o sklo a vždy tu bude riziko, že sa raz môže rozbiť. Je to skrátka krehký komponent. Navyše ako by ste si na takéto zariadenie umiestnili ochranné púzdro? Pravdepodobne nijak.

Do komentárov nám napíšte či vás tento koncept oslovil alebo nie. Nás teda minimálne zaujal ale, že by sme práve po takomto iPhone túžili, to sa nedá povedať!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.