Prototyp iPhonu 4S

Len včera sme vám ukázali prototyp iPhonu 12, ktorý sa dostal ku známemu zberateľovi. Tento týždeň sa však na internete objavilo ešte jedno video, ktoré ukazuje testovaciu verziu iPhonu 4S, pochádzajúcu z rokov 2010/2011.

Vývoj jablkových produktov prechádza viacerými skúškami počas vývoja, ktoré nazývame EVT (test technického overenia), DVT (test overenia dizajnu) a PVT (test overenia výroby). V tomto prípade sa pozeráme na DVT, pričom prezentované zariadenie slúžilo k analýze odolnosti konkrétnych hardvérových častí.

- Reklama -

iPhone 4S používa špeciálnu verziou operačného systému, nazývanú ako Switchboard, ktorá slúži len na účely testovania a v bežnej prevádzke sa s ňou nemôžete stretnúť. Vo vnútri OS sú nainštalované unikátne aplikácie určené pre vývojárov a inžinierov.

Autor videa tvrdí, že hoci sa pozeráme na poriadne starý „hardvérový kúsok“, v skutočnosti má tento testovací iPhone 4S obrovskú hodnotu. Jedna sa o jeden z najzaujímavejších a najzachovalejších prototypov, aké boli kedy prezentované.

Ako sme už uviedli na začiatku, vždy po skončení testovania putujú tieto zariadenia do špeciálnych recyklačných nádob, kde sa ich Apple navždy zbaví. Akoby zázrakom sa ale podarilo zachovať iPhone 4S v čiernej farbe a my sa tak môžeme pozrieť na to, ako to vyzerá pri vývoji a testovaní jablkových produktov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.