Mnohí ľudia sa pýtajú, pre koho je vlastne iPhone SE 2. generácie určený. Dnes sa na to pozrieme z pohľadu majiteľov starších generácii iPhonu ako napríklad 6, 6S, SE či možno 7.

iPhone SE 2. generácie je dokonalým produktom pre majitelia staršieho modelu

V komentároch sme si prečítali pomerne dosť „ostrých“ názorov na to, ako si môže Apple „dovoliť“ predávať iPhone SE 2. generácie za 479€, keď ide o zariadenie s dizajnom iPhonu 8. Poväčšine takéto myšlienky písali ľudia, ktorí úplne neporozumeli jeho účelu. Používatelia očakávali viac, ako firma vo finále ukázala a to ich sklamalo.

Medzi komentujúcimi sa nachádzalo aj veľa takých, ktorým sa zdá nové SE technicky zastaralé. Dôvodom je to, že vo vrecku nosia iPhone 11/ 11 Pro alebo inú vlajkovú loď od konkurenčného Androidu. S týmto názorom sa samozrejme dá stotožniť. Povedzme si na rovinu, že 4,7″ displej alebo fotoaparát s jedným objektívom už veľmi nedrží krok s dobou… Na druhej strane však nie každý potrebuje absolútny strop toho, čo sa dá na trhu aktuálne zakúpiť.

Unobixng - iPhone SE 2. generácie. Pozrite sa ako vyzerá "naživo".
Unobixng – iPhone SE 2. generácie

Extrémne silnú používateľskú základňu spoločnosti Apple tvoria aj v roku 2020 používatelia, ktorí vlastnia starší iPhone so 4,7″ alebo 5,5″ displejom. Pokiaľ sa prejdete po ulici, tak možno uvidíte modely 6/6S/SE alebo 7 v rukách ľudí častejšie, ako novučičký iPhone 11 alebo iPhone 11 Pro.

Pravdepodobne si poviete, že sa ešte len chystajú aktualizovať na edge-to-edge displej… Prečo by s tým ale tak dlho čakali? Veď ten je tu od roku 2017 (iPhone X). Dôvod bude možno trochu iný.

iPhone SE 2. generácie je „upečený“ podľa najlepšieho receptu aký Apple ponúka

Nie každý fanúšik Apple je technologický geek a potrebuje mať čo najlepšie zariadenie. Niekomu stačia iba obyčajné funkcie, ktoré však vie využívať naplno. Takýto používateľ nerieši to, či má jeho iPhone displej od okraju k okraju, ultraširokouhlý fotoaparát alebo možnosť odomykania pomocou tváre (Face ID).

Tí, ktorí vlastnia telefóny z rokov 2014-2016 už dnes pravdepodobne pokukujú po ich nástupcoch. Je obdivuhodné, že aj v roku 2020 dokáže taký iPhone 6 relatívne spoľahlivo fungovať. To by bolo vo svete s Androidom niečo nereálne…

Keďže už ale nemá aktualizácie na iOS 13, jeho majiteľ sa ukracuje o niektoré zaujímavé možnosti (Dark Mode či podporu niektorých appiek). Akonáhle si takýto človek kúpi iPhone SE 2. generácie, nezaplatí zaň veľa ale iba 479€ (na 4 roky používania), čo je veľmi fér ponuka aj na spoločnosť Apple.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max. Ktorý je na výrobu lacnejší? Budete prekvapení
Apple predstavilo nový iPhone SE 2. generácie.
Prečo je iPhone SE 2. generácie ideálnym pre majiteľa iPhonu 6 alebo 6S?

Ako protihodnotu však dostane niečo, čo je prakticky rovnaké ako to, s čím bol dlhé roky spokojný. V hardvérových detailoch ako fotoaparát, výkon, kvalita zobrazenia, výkon, umelá inteligencia atď… je ale nový iPhone SE 2020 ďaleko napred.

Treba si uvedomiť, že druhý najlacnejší iPhone,s čipom A13 Bionic, začína na sume 799€ (iPhone 11), čo je oproti 479€ za SE 2. generácie obrovský rozdiel. Niektorí ľudia chcú iPhone ale nemajú alebo nechcú míňať toľko peňazí za spotrebnú elektroniku. 4,7″ model z roku 2020 je pre nich ideálna voľba…

Prečo je iPhone SE 2. generácie ideálnym pre majiteľa iPhonu 6 alebo 6S?
iPhone 6/6S
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.