Apple vydalo nový iPhone SE 2. generácie. Zariadenie ponúka všetko to, čo jeho predchodca, avšak s výkonnejším procesorom a dostupnejšou cenovkou. Momentálne sa jedná o najlacnejší iOS smartfón v ponuke. Koľko presne stojí a kedy bude dostupný v predaji na Slovensku sa dozviete v tomto článku.

iPhone SE 2. generácie ako základ ponuky. Prečo je v USA o toľko lacnejší?

Apple si evidentne uvedomuje, že ľudia vo svete majú veľký záujem aj o dostupné zariadenia. Minulý rok spoločnosť predstavila iPhone 11 a 11 Pro, pričom v ponuke ponechala aj model XR a dokonca 8 a 8 Plus. Čo čert nechcel, práve iPhone XR bol najpredávanejším zariadením roku 2019 a v rovnakom rebríčku sa umiestnil iPhone 8 na šiestom mieste. Hoci teda nešlo ani zďaleka o technologicky nabité zariadenia, predstavovali veľkú časť predaných produktov.

No a presne preto sa Apple rozhodlo vziať do rúk úspešný model z roku 2017, mierne mu upraviť hardvér, pridať do neho čip A13 Bionic a začať ho predávať za výhodnejšiu cenu. Kým iPhone 8 do dnešného dňa štartoval na 449$, jeho novšia verzia prichádza s cenou 399$. V oboch prípadoch sa samozrejme bavíme o štandardnej kapacite, 64 GB.

iPhone SE 2. generácie

Ako sme zvyknutí, pri Apple už roky neplatí prevod $=€. Čo sa týka kurzu, už tak by sa to jablkovej spoločnosti oplatilo. V Európe (ale aj inde vo svete) sú však ceny v porovnaní s USA ďaleko vyššie. Samozrejme, nie je to žiadna záhada.

V prvom rade za to môže tamojší daňový systém (399$ je v podstate cena bez dane) a tiež štandardná jednoročná záruka. Americký zákazník si môže 2 ročnú záruku dokúpiť vrámci programu Apple Care+ za 79$.

Na Slovensku je samozrejme daň zarátaná vo finálnej cene. Predajca musí takisto poskytovať zo zákona 2-ročný záručný servis. Netreba sa teda čudovať tomu, že je u nás suma o niečo vyššia ako v USA. No a koľko vlastne iPhone SE 2. generácie stojí?

iPhone SE 2. generácie cena a dostupnosť na Slovensku.

Čo sa týka dostupnosti, Apple na svojich stránkach uvádza, že pre zákazníkov Apple Online Store spúšťa predobjednávky už 17. apríla o 14:00. Samozrejme, že na Slovensku tento obchod nefunguje.

Tu sa teda budeme musieť spoliehať na dátum 24. apríla, kedy by sa zariadenia mali dostávať k prvým zákazníkom. Predpokladáme, že to platí aj pre nás. Pokiaľ bude o iPhone SE 2. generácie rekordný záujem, omeškať sa môže o približne 2-3 dni. Každopádne, do konca mesiaca sa k nemu určite dostanete.

  • iPhone SE 2. generácie (64 GB) – 479€
  • iPhone SE 2. generácie (128 GB) – 529€
  • iPhone SE 2. generácie (256 GB) – 649€
Prečítajte si tiež  Slovenskí študenti si za Apple Music priplatia. Dostanú však dôležitý bonus zadarmo
Apple predstavilo nový iPhone SE 2. generácie.
iPhone SE 2. generácie – cena a dostupnosť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.