Na trhu s mobilnými zariadeniami je už dlhé roky silný konkurenčný boj. Proti iPhonu stojí najmä spoločnosť Samsung. Tá v súčasnosti ponúka 108 Mpx čip v Galaxy S20 Ultra, pri ktorom iPhone 11 Pro, s 12 Mpx čipom vyzerá až trochu smiešne. V septembri bude ale všetko úplne ináč. iPhone 12 Pro by mohol mať k dispozícii až 64 megapixelov!

iPhone 12 Pro bude mať 64 megapixelový fotoaparát.

Apple to bude mať tento rok naozaj veľmi ťažké. Konkurencia nasadila latku tak vysoko, že sa bude len veľmi ťažko prekonávať. Napriek tomu ale veríme, že sa s tým v spoločnosti vysporiadajú.

Na internete sa dnes objavili ďalšie informácie, od populárneho leakera, Maxa Weinbacha, ktorý tvrdí, že jablková spoločnosť pripravuje pre iPhone 12 Pro a 12 Pro Max úplne nový, 64 megapixelový čip. Hoci je to stále menej, ako má Samsung Galaxy S20 Ultra (108 Mpx), myslíme si, že je to viac ako dosť vzhľadom na možnosti zobrazenia, ktoré majú používatelia v roku 2020.

Aby sme to upresnili, ono v podstate nie je až také dôležité to, koľko má telefón megapixelov. Ak si pozriete porovnanie nového Galaxy S20 Ultra a 11 Pro Max, zistíte, že medzi nimi nie je takmer žiaden rozdiel v kvalite záberov. V čom však spoločnosť Samsung silno boduje je marketing. Každý predsa vie, že jeho nová vlajková loď má 108 Mpx čip a vie natáčať 8K video.

Samsung Galaxy S20 Ultra dokáže natáčak v 8K. Akú daň na úložisku si to ale vypýta?
Samsung má dnes 108 Mpx fotoaparát – svetapple.sk

To, že to nikto tak skoro nevyužije, je už druhoradé… Aj preto sa Apple pohráva s myšlienkou, že by používateľovi ponúklo viac. Momentálne je to v pokročilom štádiu vývoja a hoci nič nie je isté, informácia o náraste megapixelov je veľmi vierohodná.

Apple pôjde svojou cestou. iPhone 12 Pro nebude mať 10x optický (100x digitálny) zoom.

Hoci tu Samsung nastolil určitý štandard, Apple ho možno bude ignorovať. Periskopický objektív sa tu teda nachádzať nebude. Firma sa bude zameriavať skôr na softvérové vylepšenia (nikde nie je napísané, že sa zoom mierne nezlepší, malý pokrok by sa objaviť mohol).

Na september Apple plánuje zlepšenie v oblasti nočného režimu. Ten by už nemal byť len výsadou širokouhlého objektívu a teleobjektívu. Mohol by sa dostať aj do ultraširokouhlého čipu a tiež Selfie kamery. To by bol super pokrok. Najväčší nedostatok pre ultraširokouhlý objektív je v tomto smere nedostatočná svetelnosť. To by sa ale malo zmeniť. Apple má použiť clonu f/1.6 s čím dosiahne až o 35% lepšie hodnoty, ako v prípade iPhonu 11 Pro.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 dostane Lightning. Apple však malo ambíciu na bezportový dizajn

Na záver by sme vás mali informovať ešte o novom makro režime. Bude to absolútna novinka, s ktorou momentálne žiaden model od jablkovej spoločnosti nedisponuje. iPhone bude schopný zachytávať objekty v detailnom zobrazení, zo vzdialenosti cca. 2-2,2 cm! Uvidíme, ako to teda dopadne v praxi. Weinbach má veľmi kvalitné zdroje priamo v spoločnosti Apple a väčšinou sa nemýli. Jeden ale nikdy nevie, preto treba všetky informácie brať s malou rezervou. To ale platí vždy pri ešte nepredstavených produktoch…

iPhone 12 koncept
iPhone 12 Pro bude mať 64 megapixelový fotoaparát.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -