Ako už určite viete, v Cupertine aktuálne pracujú na tom, aby bez problémov spustili výrobu iPhonu SE 2 alebo iPhonu 9, ktorý má prísť na trh v marci. O tomto zariadení sa píše prakticky stále. Prečo ho Apple potrebuje tak nutne začať predávať?

3O lacnejší iPhone je stále veľký záujem

iPhone SE 2
Prečo potrebuje Apple predstaviť lacnejší iPhone SE 2?

V prvom rade sa stačí pozrieť na rok 2016, kedy spoločnosť predstavila iPhone SE. Išlo o „znovuzrodený“ iPhone 5S s technológiami moderného iPhonu 6S. Geniálny a jednoduchý krok. Na vývoj tohto modelu nebolo potrebné míňať veľké peniaze, pretože všetky komponenty už prakticky existovali. Jediné čo muselo Apple urobiť bolo nejak to zložiť dokopy a urobiť dobrý marketing.

iPhone SE prvej generácie si našiel dva druhy zákazníkov. V prvom rade išlo o používateľov, ktorí chceli lacný a dostupný iPhone a nezáležalo im až tak na technológiách. V druhom rade šlo o ľudí, ktorým veľmi vyhovovala veľkosť, nakoľko šlo o posledný 4″ model. Nižšia cena v tomto prípade zohrávala menšiu rolu ale bola výhodou.

Rok 2020 nie je zas tak úplne iný, ako rok 2016. Na trhu máme aktuálne iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone XR a iPhone 8. Všetky tieto modely sú dostačujúco výkonné avšak v prípade posledného menované sa bavíme o hardware z roku 2017. 3 roky sú v technologickom svete celá večnosť.

Keďže je ale iPhone 8 veľmi populárny aj dnes (na Vianoce to bolo 4. „najaktivovanejšie“ zariadenie v USA), Apple mu môže dať ešte šancu. Tým ako dobre sa predával napríklad v predvianočnom období v spolčnosti vedia odhadnúť, že bude mať úspech aj jeho výkonnejší nástupca. Veľa ľudí naň dokonca čaká!

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.