iPad oslavuje jedenáste narodeniny

Jeho vývoj započal skôr, než Apple plánovalo iPhone. Napokon sa ale vedenie rozhodlo, že na tablet ešte nie je správny čas a tak dostal zelenú smartfón. Trvalo tri roky, kým sa na trhu objavil iPad s rovnakým operačným systémom, no za to oveľa väčším displejom. Dnes toto zariadenie oslavuje 11. narodeniny.

Písal sa dátum 27.1.2010, keď Steve Jobs vystúpil na pódium, aby nám predviedol ďalší fantastický produkt z dielne spoločnosti Apple. Prvý iPad bol extrémne populárny a za prvý mesiac sa podarilo predať 1 milión kusov. Po 12 mesiacoch sa predaje pohybovali na úrovni 25 miliónov kusov, vďaka čomu je iPad považovaný do dnešných dní za jeden z najúspešnejších nových produktov z Cupertina.

Nutné je podotknúť, že prvá generácia nebola príliš „nabitá“. Obsahovala jednoduchý displej, nemala Face Time kameru či zadnú kameru a jej slabý procesor (Apple A4 SoC) prišiel o podporu softvérových aktualizácií len 2 roky po začatí predaja.

Apple však pomerne rýchlo zareagovalo a predstavilo iPad 2, ktorý do dnešných dní považujeme za jeden z najvydarenejších modelov. Inžinieri sa poučili z vlastných chýb a upravili dizajn, pridali Face Time kameru a zadnú kameru a tak isto zlepšili výkon.

V roku 2021 máme k dispozícií 4 verzie iPadu v piatich veľkostiach, takže portfólio sa značne rozšírilo. Predaje začali s odstupom času klesať, no v súčasnosti (vďaka pandémii) naberajú stúpajúcu tendenciu. Napíšte nám do komentára, aké iPady ste vlastnili a či vám tento produkt dáva aj v súčasnosti zmysel.

Prečítajte si tiež  iPad 9. generácie klope na dvere. Čo od neho môžeme očakávať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.