Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich hardvérových produktoch, ktoré svetu predstaví už v najbližších rokoch. Jedným z nich by mal byť aj vylepšený iPad, ktorý si podľa portálu Appleinsider prisvojí technológiu z iPhonu či počítaču Mac.

Technologický gigant totiž už dlhšiu dobu špekuluje nad tým, akým spôsobom by pri iPade mohol použiť svoju bezdrôtovú nabíjaciu podložku s názvom MagSafe. Tú dnes vďaka systému cievok v zadnom sklenenom kryte podporuje iPhone od modelu 12 vyššie a tiež počítače Mac. Nutné je však zmieniť, že tu hovoríme o trochu inom systéme so samostatným nabíjacím konektorom.

Späť však k téme. iPad by mal mať podľa dávnejších únikov umiestnené svoje nabíjacie cievky priamo v logu spoločnosti Apple. Každopádne by to ale znamenalo, že tablet by mal používať sklenené zadné telo. Súčasný hliník by si s bezdrôtovým nabíjaním príliš dobre nerozumel.

Apple má nový patent pre iPad a jeho nabíjanie 

Apple teraz získalo patent, v ktorom opisuje rozsiahle možnosti nabíjania iPadu bezdrôtovým spôsobom. V patente sa síce nikde nenachádza slovíčko „MagSafe„, no popis niektorých zahrnutých technológií na túto funkciu celkom sedí.

Hovoríme napríklad o  „odnímateľné príslušenstvo môže zahŕňať magnetickú vyrovnávaciu štruktúru, ktorá sa magneticky spája s dodatočnými magnetickými vyrovnávacími štruktúrami v elektronickom zariadení a/alebo bezdrôtovom zariadení na prenos energie na zarovnanie cievok v rámci nabíjacieho systému počas prevádzky.

Inými slovami, Apple chce pravdepodobne dosiahnuť to, že nech už budete vlastniť akýkoľvek produkt, vždy ho budete môcť nabíjať aj bezdrôtovo. Dnes takto fungujú AirPods, Apple Watch aj iPhone. Pri Macu to zatiaľ neplatí, no MagSafe tu prítomný je. Už len dosiahnuť, aby sa to stalo realitou aj pri iPade.

Loopi
REKLAMA

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste takéto vylepšenie privítali.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple čelí žalobe kvôli AirPods Pro. Dôvodom je upozornenie na únos dieťaťa
Môže ťa zaujímať
- Reklama -