Dnes je na trhu s mobilnými zariadeniami množstvo výrobcov, ktorí zákazníkom ponúkajú zaujímavý hardvér v rôznych cenových hladinách. Zatiaľ čo Apple sa zo zásady pohybuje na tých najvyšších možných úrovniach, máme tu aj Xiaomi, Samsung či Oppo, ktorí vedia taktiež zaujať s podstatne rozumnejšími cenovkami. Posledná menovaná značka najnovšie skúsi preraziť na trhu so smartfónom Ace 2 Pro. Ako informuje MyFixGuide, použije tu obrovskú operačnú pamäť RAM.

Už dnes si môžete kúpiť smartfón ROG Phone 7, do ktorého sa výrobcovi podarilo vtesnať neskutočných 18 GB RAM. Predpokladáme, že takouto operačnou pamäťou nedisponuje ani počítač väčšiny našich čitateľov. V prípade Macov ľudia najčastejšie volia 8 GB, alebo 16 GB alternatívu a vyššie RAMky si zriedkavo v konfiguráciách dopĺňajú za príplatok. Oppo Ace 2 Pro by mal ale posunúť levely a zákazníkom dať k dispozícii až 24 GB RAM. Čítate správne. To je len tak mimochodom maximálna kapacita operačnej pamäte, ktorou dnes môžete vybaviť MacBook Air s čipom M2.

Oppo Ace 2 Pro bude mať špičkový hardvér 

Oppo Ace 2
Zdroj: Oppo

Uvedený smartfón bude využívať komponenty od juhokórejskej spoločnosti SK Hynix. 24 GB RAM bude spojených s mimoriadne výkonným čipom Snapdragon 8 Gen 2 a tiež 1 TB úložiskom. Telefónu teda nebude „smrdieť“ žiadna robota, nakoľko bude extrémny výkonný.

Oppo Ace 2 Pro navyše poteší aj svojim kvalitným Q9+ OLED displejom s obrovským rozlíšením až na úrovni 1,5K a podporou 120 Hz. Pokiaľ si teda budete chcieť na zariadení spustiť aj náročnejšie hry, nie len, že vám budú fungovať maximálne svižne, ale užijete si aj nádhernú grafiku. Poteší tiež 5 000 mAh akumulátor s podporou až 150 W nabíjania, vďaka čomu sa zvládne batéria doplniť na vyššie percentá v rekordne krátkom čase.

Zadné fotoaparáty majú 50 Mpx (Sony IMX890), 8 Mpx (ultraširokouhlý) a 2 Mpx (makro). Predná selfie kamera by tu mala byť zakomponovaná v podobe drobného výrezu v displeji. Jej rozlíšenie bude 16 Mpx.

To kedy príde toto zariadenie na trh, alebo koľko bude stáť zatiaľ nevieme. Každopádne ide o zaujímavú ukážku toho, že aj obyčajný smartfón dokáže byť po hardvérovej stránke vybavenejší, než bežný laptop.

iPhone nepotrebuje 24 GB RAM, no 8 GB by si zaslúžil 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

A ak sa teraz čudujete, ako je možné, že najmodernejší iPhone 14 Pro Max má v roku 2023 iba 6 GB RAM a ostatní výrobcovia už ponúkajú pokojne aj dvojnásobok tejto pamäte, majte na pamäti, že napríklad o rok starší iPhone 13 / 13 mini ponúkal len 4 GB RAM a perfektne mu to stačilo.

Prečítajte si tiež  10 vychytávok v iOS 15, ktoré si užijete iba na iPhone XS/XR a novšom

Operačný systém iOS totiž funguje iným spôsobom, ako Android a tak vyslovene nepotrebuje rekordné úrovne operačnej pamäte RAM, aby dokázal plynulo spracovávať väčšie množstvo procesov. Na druhej strane však z času na čas cítiť, najmä pri načítavaní apiek z multitaskingu, že tu má iPhone svoju miernu slabinu.

Aj preto by sme ocenili, keby Apple aspoň iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max vybavilo 8 GB RAM, ktoré by boli spojené s extrémne výkonným procesorom A17 Bionic. Nedávne úniky ale naznačili, že sa to napokon konať nemusí a opäť sa budeme musieť spoľahnúť len na 6 GB RAM. Nechajme sa teda prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -