Pokiaľ sledujete spoločnosť Apple dlhodobo, určite viete, že iPhone uvádza na trh vždy v septembri. Minimálne od iPhonu 5, predstaveného v roku 2012 to tomu vždy tak je. Teraz máme nové čerstvé informácie. Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja? Mohol by. Poznáme aj dátum predstavenia

3Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja?

Bude iPhone 11 Max škaredé káčatko? - svetapple.sk
- Reklama -1

Bolo by asi väčšie prekvapenie, keby Apple v septembri nový iPhone nepredstavil ako keby ho predstavil. Každopádne už sme si na toto obdobie tak nejako zvykli a je to zrejme ideálne aj pre Cupertinsku firmu, nakoľko je to len 3 mesiace do Vianoc a Apple dokáže maximalizovať svoje zisky.

No a keď sa už blížime k uvedeniu nového iPhonu a chceme vedieť, kedy ho Apple uvedie na trh, mali by sme asi začať riešiť logistickú sieť, ktorá musí robiť každoročne komplikované prípravy aby stihla rozviesť zariadenia do celého sveta včas. Predsa len, dostať desiatky miliónov iPhonov behom 2-3 mesiacov na svoje miesto nemusí byť vôbec žiadna sranda.

Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja? Úniky naznačujú, že áno. - svetapple.sk
Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja? Úniky naznačujú, že áno. – svetapple.sk

Prvý únik prichádza z krajiny vychádzajúceho slnka. Japonský blog Mac Otakara informoval o tom, že Ken Miyauchi, prezident japonského konglomerátu Softbank dal omylom malý náznak investorom počas finančného brífingu. Nový iPhone by mal prísť 20. septembra. Miyauchi pôvodne hovoril, že zariadenie uvidíme v polovici septembra. Jeden reportér mu však položil otázku, či bude produkt v predaji skôr ako 30. septembra. Prezident konglomerátu následne odpovedal: Áno, bude to pravdepodobne o 10 dní skôr.

Následne síce povedal, že by takéto informácie hovoriť nemal a nevie to s istotou ale novinári si skôr mysleli, že sa jednoducho „prekecol“, keďže do spustenia predaja je tu už len niečo vyše mesiaca a Miyauchi takouto informáciou musí disponovať. 20. september potvrdzujú aj iné faktory…

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.