Pokiaľ sledujete spoločnosť Apple dlhodobo, určite viete, že iPhone uvádza na trh vždy v septembri. Minimálne od iPhonu 5, predstaveného v roku 2012 to tomu vždy tak je. Teraz máme nové čerstvé informácie. Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja? Mohol by. Poznáme aj dátum predstavenia

2Informáciu potvrdzujú aj iné faktory

Nové iPhone ostávajú s Lighnitng konektorom - svetapple.sk
- Reklama -1

Informácia síce nie je úplne „tajný zdroj zo spoločnosti Apple“ ale vzhľadom na okolnosti nám to celé sedí a zapadá do seba. V prvom rade 20. september skutočne zodpovedá časovým harmonogramom spoločnosti Apple z predošlých rokov. Práve v tento dátum je napríklad piatok. Apple v tento deň vydal každý jeden iPhone (s výnimkou modelu 4, ktorý prišiel vo štvrtok).

V druhom rade, je 20. september „tretí piatok“ v mesiaci. Práve tretí piatok v mesiaci Apple preferuje na spustenie predaja svojich iPhonov. Päť zo siedmych modelov predstavených v septembri bolo v predaji tretí piatok v mesiaci. Zvyšné dva boli uvedené do predaja veľmi blízko tomuto dátumu (iPhone 8/8 Plus 22. septembra a iPhone 6S/6S Plus 25. septembra).

Prečítajte si tiež  Stanovisko Apple k Masque Attack

Vďaka týmto informáciám môžeme s vysokou pravdepodobnosťou hovoriť o reálnom začiatku predaja 20. septembra. Miyauchi sa možno prekecol náhodou ale prezradil nám informáciu, s ktorou sa dá veľmi dobre pracovať. Je veľmi pravdepodobné, že prepravné spoločnosti už dostali časové rozvrhy od Apple aby stihli urobiť potrebné prípravy. Pokiaľ by Apple vydalo nový iPhone 20. septembra. Vieme aj to, kedy by ho predstavilo.

Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.