Spoločnosť Apple sa z roka na rok zdokonaľuje v oblasti kamier, ktoré používa vo svojom iPhone. V roku 2023 prišila na trh vlajková loď iPhone 15 Pro Max, ktorá je zároveň jedným z najlepších fotomobilov sveta. Po prvýkrát v histórii toto zariadenie podporuje nie len formát ProRes, ale aj LOG. Aj to je dôvod, prečo ho konečne môžu používať profesionáli.

A aj keď si možno poviete, že teória je pekná, ale prax ukáže niečo celkom iné, skúsený filmár z YouTube kanála Tomorrows Filmmakers sa to rozhodol preveriť na vlastnej koži. Dostala sa mu totiž možnosť natočiť svadbu, no okrem špičkového príslušenstva si so sebou zobral práve iPhone 15 Pro Max, ktorý sa rozhodol plnohodnotne využiť. Pochopiteľne však na to potreboval aj nejaké to príslušenstvo.

Hoci je pravda, že iPhone 15 Pro Max disponuje technológiou „Sensor-Shift“ (stabilizácia senzora), vďaka čomu je video neuveriteľne plynulé a nehrozí, že by bolo roztrasené, autor si to radšej poistil cez klasický ručný gimbal.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Taktiež môžete vidieť, že na vytvorenie niektorých záberov používa dodatočnú šošovku podobne, ako sa to robí pri profi fotoaparátoch, alebo kamerách. Do natočenia samotného videa však nemusel investovať žiaden veľký budget, pretože väčšinu práce vykonal smartfón, ktorý nosí mnoho z nás každý deň vo vrecku.

No a aký bol výsledok? Na začiatku 20 minútového videa, ktoré bolo nahraté na YouTube uvidíte celý podrobný proces točenia a v čase cca 16:26 si môžete užiť celkový výsledok.

Ruku na srdce, ak by sme vám nepovedali, že tieto zábery boli natočené na iPhone 15 Pro Max, vedeli by ste to vôbec zistiť? My veru nie…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Stále menej iPhonov je poškodených vodou. Vyvíja sa to dobrým smerom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -