Spoločnosť Apple skrátka vie, ako sa robí marketing. Ešte pred predajom nových zariadení zvykne rozoslať testovacie kúsky recenzentom po celom svete, ktorí ich následne zhodnotia a svoje zistenia zverejnia buď formou videa na YouTube alebo v článku na svojom webe.

Do tejto úzkej skupiny vyvolených patrí aj profesionálny fotograf Austin Mann, ktorý je s Apple produktami spájaný už niekoľko dlhých rokov. Vyskytol sa dokonca aj v propagačných videách a pravidelne získava nové zariadenia na test, aby si mohol utvoriť svoj vlastný názor na ich medzigeneračný posun.

Tento rok sa dočkal iPhonu 13 Pro, ktorý oslnil najmä lepším fotoaparátom. Aby však svoju recenziu skutočne zveľadil, zobral ho do Afriky, kde s ním nafotil sériu nádherných záberov.

Čo sa mu páčilo a čo nepáčilo? 

Ako môžete vidieť sami, Mann si užíval najmä prepracovaný makro-režim, ktorý v iPhone nikdy predtým nebol. Pri niektorých záberoch však využil aj 3x optický zoom, pričom digitálny zoom mu vyslovene prekážal a radšej by ho deaktivoval. Podľa jeho slov nespĺňa potrebné kvality a profesionáli ho skôr neocenia.

Prečítajte si tiež  Apple sa Lightningu tak skoro nevzdá. Oproti USB-C má vraj niekoľko výhod

Okrem toho všetkého sa fotografovi nepáčil stále obmedzený rozsah nastavení počas fotenia, nahrávanie zvuku pri natáčaní videa (jeho kvalita je sama osebe dobrá, no iPhone nedokáže pracovať s vetrom, ktorý všetko kazí) a niekoľko ďalších detailov.

Na strane druhej však Mann hovorí, že Apple sa s iPhonom 13 Pro opäť posunulo dopredu a je presvedčený, že tento smartfón má jeden z najlepších fotoaparátov na svete. Súhlasíte s jeho názorom?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -