Spoločnosť Apple skrátka vie, ako sa robí marketing. Ešte pred predajom nových zariadení zvykne rozoslať testovacie kúsky recenzentom po celom svete, ktorí ich následne zhodnotia a svoje zistenia zverejnia buď formou videa na YouTube alebo v článku na svojom webe.

Do tejto úzkej skupiny vyvolených patrí aj profesionálny fotograf Austin Mann, ktorý je s Apple produktami spájaný už niekoľko dlhých rokov. Vyskytol sa dokonca aj v propagačných videách a pravidelne získava nové zariadenia na test, aby si mohol utvoriť svoj vlastný názor na ich medzigeneračný posun.

- Reklama -

Tento rok sa dočkal iPhonu 13 Pro, ktorý oslnil najmä lepším fotoaparátom. Aby však svoju recenziu skutočne zveľadil, zobral ho do Afriky, kde s ním nafotil sériu nádherných záberov.

Čo sa mu páčilo a čo nepáčilo? 

Ako môžete vidieť sami, Mann si užíval najmä prepracovaný makro-režim, ktorý v iPhone nikdy predtým nebol. Pri niektorých záberoch však využil aj 3x optický zoom, pričom digitálny zoom mu vyslovene prekážal a radšej by ho deaktivoval. Podľa jeho slov nespĺňa potrebné kvality a profesionáli ho skôr neocenia.

Prečítajte si tiež  Apple sa Lightningu tak skoro nevzdá. Oproti USB-C má vraj niekoľko výhod

Okrem toho všetkého sa fotografovi nepáčil stále obmedzený rozsah nastavení počas fotenia, nahrávanie zvuku pri natáčaní videa (jeho kvalita je sama osebe dobrá, no iPhone nedokáže pracovať s vetrom, ktorý všetko kazí) a niekoľko ďalších detailov.

Na strane druhej však Mann hovorí, že Apple sa s iPhonom 13 Pro opäť posunulo dopredu a je presvedčený, že tento smartfón má jeden z najlepších fotoaparátov na svete. Súhlasíte s jeho názorom?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -