Zdá sa, že spoločnosť Apple opäť celkom nezvládla štart predaja nových iPhonov 13. Pokiaľ vlastníte starší model a chystáte sa prejsť na nástupcu, počas obnovovania zo zálohy sa môžete stretnúť s určitými nepríjemnosťami.

Technologický gigant zverejnil dokument podpory, v ktorom všetko vysvetľuje. Chyby podľa neho postihujú „len“ iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPad 9. generácie a iPad mini 6. generácie.

- Reklama -

Prvý problém sa týka konkrétne widgetov, s ktorými sme sa po prvýkrát stretli ešte v operačnom systéme iOS 14. Obľúbené miniaplikácie, ktoré si môžete pridať na plochu vedľa apiek sa na iPhone 13 a ďalších nemusia vôbec načítať a zostanú čierne.

V takomto prípade vám nezostáva nič iné ako podržať prst na obrazovke a počkať, kým sa rozochvejú všetky prvky, kliknúť na tlačidlo + a widget buď upraviť alebo odstrániť. Následne sa obnoví pôvodné nastavenie.

Apple vydalo špeciálny patch pre nové zariadenia 

Druhým problémom, ktorým trpia novinky z Cupertina je nefunkčná aplikácia Apple Music. Tá sa po prvotnom otvorení vôbec nemusí načítať a nakoľko tu neexistuje podobná možnosť úpravy ako pri widgetoch, používateľ má v podstate zviazané ruky.

Prečítajte si tiež  Príchod AirPods 3 je za rohom. Slúchadlá zamierili do produkcie

Našťastie však technologický gigant o všetkých chybách vedel skôr a presne preto medzičasom vydal špeciálny patch pre iPhone 13 či nové iPady, ktorý vyrieši oba spomínané problémy.

Dostupný je v nastaveniach a jeho veľkosť je necelého 0,5 GB. Pokiaľ teda máte spomínané novinky a niečo vám nefunguje správne, s touto mini-opravnou aktualizáciou určite neváhajte. Mala by vám pomôcť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.