Prototypy iPhonu 12S

Len nedávno sme vás informovali, že Apple plánuje spojiť Touch ID a Face ID, čím by vznikol komplexný systém s názvom „ID“. Tieto zistenia dnes čiastočne potvrdil aj známy leaker Jon Prosser. Podľa jeho zdrojov v Cupertine testujú 2 prototypy iPhonu 12S, ktoré počítajú s Touch ID pod displejom.

Ako Prosser správne poznamenal, existencia prototypov ešte neznamená, že sa systému dočkáme aj v skutočných zariadeniach. V Apple majú ale silnú motiváciu s návratom „staro-novej“ technológie, nakoľko si to majitelia vyslovene žiadajú.

Hlavným dôvodom je pandémia COVID-19, komplikujúca odomykanie iPhonu s rúškom alebo maskou. Biometrické senzory v takomto prípade zlyhávajú a človek musí písať kód. Odtlačok by bol jednoduchší.

V súčasnosti si netrúfneme povedať, ako budeme odomykať iPhone 12S v roku 2021. Apple má k dispozícii viacero krokov, ktorými dokáže vyriešiť autentifikáciu používateľa.

Touch ID môže prísť napríklad po boku Face ID, ale taktiež ho môže úplne nahradiť. To isté platí aj o samotnom implementovaní technológie. Pokiaľ bude jej použitie pod displejom problematické či nespoľahlivé, Apple ho vloží do bočného tlačidla rovnako, ako na iPade Air 4. generácie.

Bližšie podrobnosti budú známe až v januári-marci 2021, kedy sa zvykne odkryť väčšina detailov o nadchádzajúcej generácii jablkových smartfónov.

Zostaňte preto naladení a sledujte nás naďalej. O všetkom vás budeme včas informovať. Do komentára nám napíšte, či by vám vyhovovalo Touch ID pod displejom alebo je to z vášho pohľadu hlúposť.

Prečítajte si tiež  Dnešná dávka bezplatných aplikácií|22.09.2016
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJyoutube
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.