Spoločnosť Qualcomm predstavuje procesory novej generácie pravidelne začiatkom decembra, pričom do prvých zariadení sa dostávajú približne o mesiac neskôr, cca od januára nového roka. Pre výrobcov mobilných zariadení s operačným systémom Android však takýto harmonogram nie je ideálny, pretože nestíhajú predvianočné predaje. Aj preto Qualcomm mení stratégiu a premiéru postupne posúva na skorší dátum. Téme sa venoval český portál Smartmania.

Prvá zmena nastala v tomto smere už minulý rok, kedy bol procesor Snapdragon 8 Gen 2 predstavený o niekoľko týždňov skôr – konkrétne 15. novembra 2022. Túto snahu zo strany spoločnosti Qualcomm zrejme odberatelia ocenili, nakoľko tá sa chce v prípade čipu Snapdragon 8 Gen 3 ešte viac poponáhľať.

Premiéra mobilného procesora novej generácie, ktorý sa v priebehu mesiacov stane súčasťou mnohých smartfónov s operačným systémom Android je podľa najnovších únikov naplánovaná na október 2023. Presný dátum zatiaľ nebol špecifikovaný.

Na trh by sa tak mohol dostať len o mesiac neskôr, ako spoločnosť Apple predstaví svoj nový iPhone 15 Pro s procesorom A17 Bionic. To bude priamy konkurent a vyzývateľ tohto čipu.

Chcú viac konkurovať spoločnosti apple 

Qualcomm vďaka tomuto bude môcť ešte lepšie „záutočiť“ na zákazníkov tesne pred Vianocami, čo sa mu doposiaľ nedarilo. A takýto postup určite ocenia aj výrobcovia mobilných zariadení, ktorí s touto veľkou firmou spolupracujú.

My už iba doplníme, že procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, ktorý je v súčasnosti vyvíjaný pod kódovým názvom „Lanai“, ponúkne výrazne vyšší výkon a nižšiu spotrebu energie.

Loopi
REKLAMA

Snapdragon 8 Gen 3 by mal byť produkovaný za pomoci výrobného procesu N4P od TSMC a rovnako by mala prejsť zmenou aj zostava jeho jadier. Súčasná konfigurácia 1+4+3 sa zmení na 1+5+2.

Ako však dopĺňa Smartmania, existuje pravdepodobnosť, že tento čip už nebude 8 – jadrový ale rovno 10 – jadrový. Aj to môže byť jeden zo spôsobov, ako v oblasti výkonu prekonať Apple.

Jablková spoločnosť zvykne rok čo rok predstavovať tak výkonné mobilné procesory pre iPhone či iPad, že prekonáva iba samú seba. Konečne by teda mohla mať adekvátnu konkurenciu, ktorá príde oveľa skôr.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie novinku, vďaka ktorej sa výrazne predĺži výdž batérie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -