Spoločnosť Apple je dlhodobo označovaná za priekopníka v dizajne mobilných zariadení. Aj keď pri iPhone z roka na rok nerobí veľké zmeny, tieto smartfóny jednoducho vyzerajú dobre a používatelia ich milujú na celom svete. To logicky láka ostatných výrobcov, aby sa inšpirovali.

Spoločnosť Realme, ktorá pochádza z Číny, s tým evidentne nemá problém. Predstavila totiž nový smartfón, ktorý sa nie len, že podobá na iPhone, no kopíruje aj jeho prvok Dynamic Island, ktorý sama nazýva ako Mini Capsule. Najhoršie na tom je, že firma sa „vykrádaním“ svojej konkurencie vôbec netají, o čom sa viac dočítate tu.

Späť však k téme. Smartfón, ktorý Realme predstavilo sa nazýva C53 a svojho amerického konkurenta pripomína tvarom, výrezom v displeji a tiež zadným fotoaparátom, ktorý má prakticky rovnaké rozmiestnenie trojice snímačov. Paradoxom ale je, že jeden z nich je falošný. Hlavne, že to vyzerá podobne, ako iPhone…

Realme C53 je obrovský smartfón s dobrým displejom 

Realme C53
Zdroj: Realme C53

Zariadenie radíme rozmermi 167,3 × 76,7 × 7,49 mm a váhou na úrovni 182 gramov ku tým väčším. Súhlasí s tým aj uhlopriečka displeja, ktorá dosahuje až 6,74″.

Zaujímavá je tiež podpora obnovovacej frekvencie až 90 Hz a pre túto triedu dostatočné rozlíšenia FullHD+. Na zobrazovacej jednotke si užijete filmy aj čítanie webových stránok.

Realme C53
Zdroj: Realme C53

Realme C53 má pre svojich používateľov pripravenú aj autentifikačnú technológiu, no na Face ID rovno zabudnite. Zariadenie budete odomykať odtlačkom prsta cez zamykacie tlačidlo podobne, ako to má napríklad iPad.

Prehistorický výkon 

O výkon tejto novinky sa stará procesor Unisoc Tiger T612, ktorý síce pochádza z roku 2022, no je vyrábaný zastaralým 12 nm procesom a podľa väčšiny testov Geekbench 5 či AnTuTu je viac ako dvojnásobne pomalší, než 7 nm čip A13 Bionic, ktorý spoločnosť Apple predstavila ešte v iPhone 11 v roku 2019. Určite teda nepôjde o žiaden zázrak.

Budúci majitelia sa tiež budú spoliehať na 4 / 6 GB RAM (v závislosti od verzie) a úložisko na úrovni 64 / 128 GB. Dobrou správou ale je, že ho bude možné rozšíriť o MicroSD karty.

Realme C53
Zdroj: Realme C53

Zadný fotoaparát tohto zariadenie má rozlíšenie až 50 Mpx a je doprevádzaný dodatočným objektívom na zachytávanie hĺbky, napríklad pre fotenie portrétov.

Chýbať vám tu ale určite bude ultraširokouhlý objektív či teleobjektív. Naznačené tri šošovky v zadnej časti, ktoré pripomínajú iPhone 14 Pro sú teda skôr dobrým vtipom. Veď v jednej z nich sa nachádza blesk. Predná kamera má rozlíšenie 8 Mpx.

Prečítajte si tiež  Aký zlý je falošný iPhone XR za 99$? Pozrite si toto video.

Zariadenie sa bude vedieť pripojiť ku 4G sieti a jeho 5 000 mAh batériu môžete nabíjať rýchlosťou až 33 W cez USB-C konektor. Rovnako ponúka aj klasický 3,5 mm jack, ktorý sa zo smartfónov pomaly ale isto vytráca.

Smiešna cena ospravedlňuje slabučký hardvér 

Realme C53
Zdroj: Realme C53

Uspokojivou správou je aspoň to, že aj keď Realme C53 kopíruje, v praxi sa na nič nehrá. Zariadenie si už môžete kúpiť na trhu v Malajzii, pričom dostupné je v dvoch farbách. Jednou je čierna a druhá zlatá. No a cena? Tá je doslova smiešna.

Ak si zaobstaráte drahší model, ktorý je vybavený vyššou 128 GB internou pamäťou a 6 GB operačnou pamäťou RAM, zaplatíte zaň asi 110 € bez DPH. Samozrejme, ak sa Realme C53 dostane na slovenský trh, očakávať môžete o čosi vyššiu cenovku. Zariadenia zo série „C“ sa už u nás predávajú. Napríklad model Realme C55 so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom stojí iba 185 €. Určite to teda nebude nič strašné.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa smartfón Realme C53 aj podľa vášho názoru podobá na iPhone 14 Pro. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -