Keď spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 14 Pro / 14 Pro Max s ovládacím prvkom Dynamic Island, oslovila ním obrovské množstvo používateľov. Novinka však zaujala aj fanúšikov operačného systému Android, ktorí v súčasnosti nemajú k dispozícii nič podobné. Ako sa však zdá, všetko sa už čoskoro zmení.

Snáď vám ani nemusíme pripomínať video, ktoré sa objavilo niekoľko dní po prezentácii nových iPhonov a ukázalo nám, že aj na smartfónoch značky Xiaomi už dnes môže fungovať dynamický ostrovček.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Postaral sa oň šikovný vývojár a dizajnér, ktorý skopíroval prvok spoločnosti Apple a prostredníctvom Mi Theme implementoval túto technológiu do svojho zariadenia.

No a hoci nešlo o nič oficiálne, teraz urobila sesterská firma Xiaomi nečakanú výzvu. Realme celému svetu naznačilo, že plánuje vyvinúť svoj vlastný Dynamic Island.

Realme chce skopírovať Dynamic Island. Firma sa tým pochválila

Realme Dynamic Island
Zdroj: Realme

V príspevku na svojom internetovom fóre poprosila fanúšikov, aby jej pomohli vytvoriť „Realme Island“, ktorý sa rozširuje z výrezu pre prednú kameru.

Spoločnosť Realme je presvedčená o tom, že tento priestor bude možné využívať na zobrazenie prichádzajúcich hovorov, upozornení, oznámení a ďalších dôležitých informácií. Okolie prednej kamery sa pri tom môže meniť na rôzne tvary a veľkosti.

Fungovať to teda má úplne rovnako, ako na iPhone 14 Pro.

Prečítajte si tiež  iMessage na Androide? Apple naznačuje, že áno. Dôvodom je zrejme Európska Únia

Všetko už dokonca potvrdil aj prezident spoločnosti Xiaomi Lu Weibing vo svojom príspevku na čínskej sociálnej sieti Weibo. Odhalil to portál Gadgets360. Ten uviedol, že zákazníci Xiaomi taktiež chcú používať „Smart Island“, no zatiaľ nešpecifikoval žiadne bližšie plány, ktoré by sa týkali jeho zavedenia.

Ako však poznáme tieto čínske spoločnosti a ich šialene rýchle tempo práce, novinka môže prísť už o niekoľko mesiacov. Veď keď funguje na smartfónoch od Apple, prečo by sa ňou nemohlo pochváliť aj Xiaomi?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -