Režim portrét sme po prvý krát mali možnosť vidieť ešte pred troma rokmi v iPhone 7 Plus. Odvtedy prešiel veľkým vývojom a funguje omnoho lepšie a spoľahlivejšie. Režim portrét sa po novom bude zameriavať omnoho lepšie na domácich miláčikov.

Režim portrét sa po novom bude zameriavať omnoho lepšie na domácich miláčikov.

Veľa ľudí chová doma nejakého domáceho miláčika. Zvieratká sú jednoducho zlaté a veľmi fotogenické. Nejeden majiteľ napríklad psíka občas urobí milú fotku jeho tváre a následne ju zavesí na sociálne siete. Ľudia tieto fotky jednoducho milujú a v Apple to veľmi dobre vedia. Presne preto už základný iPhone 11 vybavilo aj režimom portrétov, ktorý sa však už nebude sústrediť len na Ľudskú tvár ale aj na objekty a špeciálne domácich miláčikov.

- Reklama -
Režim portrét sa po novom bude zameriavať omnoho lepšie na domácich miláčikov. - svetapple.sk
Po novom budete fotiť vaše zvieratká omnoho kvalitnejšie ako doteraz – svetapple.sk

Možno si teraz hovoríte, že niečo podobné vedel aj iPhone XS prípadne model XS Max. To samozrejme áno. O tom sa hádať nebudeme. Problémom bolo ale to, že tieto zariadenia mali k dispozícii aj druhú šošovku fotoaparátu takže bokeh efetkt, nebol vytváraný len softvérovo. Takýto spôsob využíval doteraz len model XR, ktorý ponúkal jednu šošovku na zadnej strane. Jeho nástupca, iPhone 11 má však už dve šošovky a tak môže fungovať rovnako ako minuloročné vlajkové lode.

Dôležité je ale dodať k portrétom to, že Apple na nich aj tento rok urobilo kus práce. Na všetkých tohtoročných modeloch by mali teda fungovať lepšie ako doteraz. Prvé verzie režimu portrét mali svoje muchy avšak s príchodom modelov XS a XS Max sme mali pocit, že sa podobné „muchy“ vyskytujú len veľmi zriedkavo. Teraz by sme ich už nemali objavovať vôbec alebo keď tak omnoho menej. Na nové iPhony sa samozrejme veľmi tešíme a už sa nevieme dočkať ako vám prinesieme prvé recenzie.

Režim portrét sa po novom bude zameriavať omnoho lepšie na domácich miláčikov. - svetapple.sk
Režim portrét sa po novom bude zameriavať omnoho lepšie na domácich miláčikov. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.