Spoločnosť Apple vyrába ten najúspešnejší smartfón na svete a dlhé roky sa jej darí udržať sa na vrchole. Napriek tomu platforma iOS nie je zďaleka tak obľúbená u každého používateľa, vrátane vrcholových manažérov.

Jedným z jej odporcov je aj generálny riaditeľ sociálnej siete Instagram, spadajúcej pod spoločnosť Meta Adam Mosseri. Podľa neho je Android lepší ako iOS. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Tento Mosseriho názor sa objavil na sociálnej sieti Threads, ktorú len nedávno spustil Mark Zuckerberg, ako hlavného konkurenta pre Twitter. Išlo o odpoveď na otázku, ktorú šéfovi Instagramu položil svetoznámy „tech-youtuber“ MKBHD.

Instagram aj Threads sú prispôsobené hlavne pre iPhone 

Aj keď ide o jeho vlastný názor, nutné je zdôrazniť, že sociálne siete Instagram aj Threads sú v prvom rade prispôsobené pre iPhone a až potom prichádza na rad Android. Je to trochu zvláštny postup, pretože používateľov „zelenej“ platformy je na celom svete viac.

Rovnako tak je zaujímavé, že aj keď Mosseri preferuje podľa vlastných slov Android, v minulosti bojoval za to, aby bol Instagram dostupný aj na iPad. Pokiaľ vlastníte tablet od Apple, určite viete, že preň chýba prispôsobená aplikácia.

Reklama
Reklama

A hoci by sa mnohým ľuďom hodila, podľa šéfa Instagramu neprichádza z ich strany dostatočný dopyt. Na druhej strane však Mosseri ešte v roku 2021 uviedol, že sa touto témou bude zaoberať. Do dnešných dní sme sa žiaľ nedočkali žiadnych výsledkov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nie len spoločnosť Apple zarába na svojich revolučných čipoch. Jej najväčší dodávateľ očakáva rekordné čísla
Môže ťa zaujímať
- Reklama -