Počas uplynulých rokov sme mohli byť svedkami predstavenia niekoľkých produktov, ktoré jablková spoločnosť zaradila do svojho portfólia vôbec po prvýkrát. Každá minca však má dve strany a preto je pochopiteľné, že niektoré produkty Apple pochovalo. Teraz sa ale zdá, že to nemusí byť pravda. Niekoľko zariadení by sa v najbližšom období malo opäť objaviť v nových generáciách.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Medzi všetkými zariadeniami, ktoré Apple vyčlenilo zo svojich radov však vyčnieva hlavne originálny HomePod a počítače iMac Pro a MacBook 12″. Trojica zariadení by sa už čoskoro mohla predstaviť v novom šate, čoho dôkazom sú aj interné dokumenty firmy. Gigant z Cupertina sa čoraz viac snaží diverzifikovať svoju ponuku produktov, v čom by mu spomenuté zariadenia len a len pomohli.

Reproduktor HomePod 

Apple ukončil výrobu originálneho HomePodu ešte v marci 2021 a zameral svoju pozornosť k menšiemu a cenovo dostupnejšiemu HomePodu mini. Teraz sa však hovorí o jeho veľkolepom návrate. Jedným z problémov pôvodného HomePodu bola vysoká cena, čo by sa v nasledujúcej generácii malo zmeniť.

Koncept HomePod novej generácie s displejom
Zdroj: AppleMagazine

Apple plánuje predstaviť nový reproduktor, ktorý bude mať po dizajnovej stránke bližšie k pôvodnému HomePodu, no ponúkne oveľa viac funkcií. Poháňať by ho mal nový čip S8, ktorý sa dostane aj do hodiniek Apple Watch Series 8. Na stole je aj scenár, v ktorom Apple pridá na vrch repráku displej, kvôli lepšiemu ovládaniu a používateľskému zážitku.

iMac Pro s čipom Apple Silicon

V priebehu necelých dvoch rokov sme sa dočkali hneď niekoľkých počítačov Mac, ktoré sú poháňané vlastným čipom Apple Silicon. Niekoľko ikonických kúskov však v ponuke stále chýba. Preto by Mac mini a 24″ iMac mohli už čoskoro privítať nového kolegu v podobe iMacu Pro.

Koncept iMac Pro na stole s logom SvetApple
Zdroj: SvetApple

Za toto vyjadrenie sa postavil aj známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Podľa neho Apple pracuje na novom väčšom iMacu a takisto aj na iMacu Pro, ktoré by už budúci rok mohli doraziť s čipom M2 Pro a M2 Max. Nie je však isté, či sa počítače dočkajú aj nejakého redizajnu, alebo sa vydajú na podobnú cestu ako súčasná generácia MacBookov Pro 14″ a 16″.

12-palcový MacBook

Hlavným dôvodom, prečo sa 12-palcový MacBook prestal vyrábať je to, že mnohí zákazníci ho považovali za nedostatočne výkonný. Pôvodný MacBook bol vybavený dvojjadrovým procesorom Intel Core M s frekvenciou 1,1 GHz a hoci neskoršie modely obsahovali aj procesor Core i7, procesory Intel sa jednoducho nehodili k tenkej a ľahkej konštrukcii notebooku.

Originálny MacBook 12" v štyroch farbách na bielom pozadí
Zdroj: Apple

Po prechode na čipy Apple Silicon však tento produkt naberá úplne nový potenciál. Keďže posledné modely laptopov majú skôr tendenciu sa zväčšovať alebo ostávať na rovnakej hrúbke, MacBook by mohol byť pravý opak. Určite sa nebude jednať o žiadnu divokú kartu v rámci výkonu, no nová generácia MacBooku by sa mohla stať snom každého používateľa, ktorý očakáva od laptopu hlavne kompromis medzi kompatibilitou, výkonom a veľkosťou.

Prečítajte si tiež  Prvých MacBookov s čipom M2 Pro a M2 Max by sme sa mali dočkať ešte v tomto roku

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -