iPhone má tú výhodu, že vydrží fungovať dlhé roky. Napríklad taký model XR z roku 2018 má stále podporu operačného systému iOS 17 a pokiaľ je niekto menej náročný, zariadenie mu môže bohato stačiť. Čo ho však trochu zmodernizovať?

Pokiaľ je váš iPhone rozbitý, prípadne sa vám viac páčia ploché hrany, ale nie ste za to ochotní platiť stovky eur, možno vám pomôže riešenie, ktoré nám na videu ukázal známy YouTuber Phone Repair Guru. Ten vzal starý a poškodený iPhone XR a špeciálnu sadu od spoločnosti Fanscreate, ktorá stojí približne 25 $, aby zariadenie po vizálnej stránke prerobil na iPhone 15 Pro. Výsledok prekvapil.

Známy tvorca obsahu, ktorý prednedávnom rozobral falošný iPhone 15 Pro Max za 200 €, aby sa pozrel do jeho útrob, teraz podľa vlastných slov poskladal „falošný iPhone 15 Pro s operačným systémom iOS„.

Nefunčkné kamery a displej s plochými hranami 

iPhone XR plochý displej
Zdroj: YouTube / Phone Repair Guru (snímka obrazovky)

Zaujímavé je, že špeciálny housing s plochými hranami má aj trojicu zadných kamier, z ktorých je však iba jedna prázdna, aby sa do nej napojil skutočný fotoaparát z pôvodného iPhonu XR.

Dokonca je tu aj Action Button, no keďže ho iPhone XR oficiálne nepodporuje, fungovať má len ako klasický prepínač tichého režimu. Na efekt to ale stačí. A čo displej?

Pokiaľ si kúpite takúto sadu za 25 $, môžete použiť starý displej z iPhonu XR. Nevýhodou ale je, že ten má po bokoch jemne zaoblené hrany, kvôli čomu by to vyzeralo zvláštne. Spoločnosť Fanscreate má ale našťastie riešenie.

Phone Repair Guru dostal ku sade aj nový displej s plochými hranami, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre iPhone XR tak, aby sedel do housingu pre iPhone 15 Pro. Táto obrazovka sa predáva taktiež za cca 25 $, takže nie je vôbec drahá.

iPhone XR plochý displej
ScreensZdroj: YouTube / Phone Repair Guru (snímka obrazovky)hot

Samozrejme, zákazník tu nenájde Dynamic Island, ale len klasický výrez pre Face ID a taktiež sa budete musieť zmieriť so šialene hrubými rámikmi, ktoré vôbec nevyzerajú dobre.

Na druhú stranu to však ako celok hrá dokopy a šikovný človek si môže postaviť takýto falošný iPhone skutočne veľmi lacno.

Otázne už iba zostáva, akú má samotný displej kvalitu a či nebude mať problémy so zobrazením alebo dotykom. Verme však, že výrobca sady v tomto prípade vie čo robí.

iPhone XR dostal nový život za 50 €

iPhone XR plochý displej
Zdroj: YouTube / Phone Repair Guru (snímka obrazovky)

Predstavte si, že kúpite starý rozbitý iPhone XR za 80 €, displej a housing za 50 € a pridáte aj novú batériu za ďalších 25 € aby mal dobrú výdrž na jedno nabitie.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S23 Ultra je v zľave. Vyskúšajte najväčšieho konkurenta pre iPhone 14 Pro Max

Dokopy zaplatíte približne 155 € a s trochou šikovnosti si môžete postaviť celkom zaujímavo vyzerajúci smartfón. Viac už uvidíte na videu nižšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -