Spoločnosť Apple bola minulý rok najväčším výrobcom smartfónov na svete, pričom dokázala prekonať aj svojho najväčšieho konkurenta z Južnej Kórei, spoločnosť Samsung. iPhone je fantastické zariadenie, ktoré ľudia milujú, no niekoho môže odradiť jeho vyššia cena. Možno aj preto existujú falzifikáty z Číny, ktoré sa na iPhone aspoň snažia podobať.

Na jeden z nich sa teraz podrobne pozrel známy YouTube kanál Phone Repair Guru, ktorý rozoberá zariadenia a do detailov skúma ich hardvér. Nedávno napríklad rozobral nový 5,1 mm iPad Pro M4, o čom sme písali v samostatnom článku. Späť však k téme.

Zatiaľ čo skutočný iPhone 15 Pro Max sa štandardne predáva za 1 449 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite aj za 1 139 €, ten falošný sa štandardne predáva asi za 220 $, čo je v prepočte len niečo nad 200 €.

Na prvý pohľad pôsobí falošný iPhone presvedčivo 

Napriek tomu už na prvý pohľad pôsobí pomerne solídne. Ako poznamenáva technik, falošný iPhone 15 Pro Max pôsobí autenticky a človek, ktorý s takýmto zariadením nemá skúsenosti, prípadne sa v iPhonoch nevyzná, by možno ani nepostrehol, že s ním niečo nie je v poriadku.

Až pri podrobnejšom skúmaní sa objavujú zásadné nedostatky, prečo falošný iPhone nedáva absolútne žiaden zmysel. V spodnej časti displeja má napríklad príliš hrubú bradu, disponuje absolútne mizerným fotoaparátom a nepodporuje bezdrôtové nabíjanie.

A hoci má zariadenie softvér, ktorý vyzerá ako operačný systém iOS, v skutočnosti ide len o tému pre operačný systém Android.

Falošný iPhone má dokonca aj funkčný Action Button, no jeho „titánová“ konštrukcia v skutočnosti nie je titánová. Odhalil to tepelný test, v rámci ktorého „titán“ nezmenil farbu ale začal sa topiť.

Dávajte si pri nákupe pozor 

Samotné video môže poslúžiť ľuďom na to, aby vedeli, na čo si majú dávať pozor, keď si idú kupovať iPhone, prípadne ho idú kupovať niekomu, no toto zariadenie v živote nevlastnili.

Obzvlášť opatrní by sme mali byť najmä pri nákupoch z druhej ruky, prípadne pri online nákupoch. Tieto falošné zariadenia sa žiaľ z času na čas ocitnú aj u nás na Slovensku, kde sú zneužívané na klamanie ľudí.

Zapamätajte si, že iPhone je prémiovo spracovaný produkt. Všámajte si detaily, ako je spásovanie jednotlivých komponentov, zadné kamery či napríklad displej, ktorý nesmie mať žiadne „brady“. Takisto si pozrite operačný systém.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako označiť spam v aplikácii Mail na iPhone?

Ak napríklad otvoríte App Store a v skutočnosti sa vám začne načítať Google Play, viete, že tu niečo nie je v poriadku! Nenechajte sa dobehnúť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -